Oyun Rehberleri

Epic Games Hesap Değeri Öğrenme (Güncel)

Epic Games Hesap Değeri Öğrenme

Epic Games hesap değeri öğrenme işlemi nasıl yapılır? Steam’de olduğu gibi Epic Games üzerinde de hesap değeri ölçülebilir mi? Bu yazımızda sizlere Epic Games hesabınızın ne kadar edeceğini öğrenmek için yapmanız gerekenlere yer vereceğiz.

Epic Games Hesap Değeri Öğrenme İşlemi Nasıl Yapılır?

PlayerAuctions ve benzer siteler Epic Games hesap değeri öğrenme ve hesaplama konusunda oldukça işlevseldirler. PlayerAuctions sitesine giriş yaparak Epic hesabınızın ne kadar edeceğini öğrenebilir ve tahmini bir fiyat alabilirsiniz.

Elbette bu işlemi yaparken dikkat etmeniz gereken hususlarda vardır. Hesabınızdaki oyunlar kadar o oyunlarda bulunan oyun içi eşyalarınızda hesap değerinizi belirleyen kriterler arasındadır. Bir diğer değineceğimiz nokta ise Epic Games’in reklam politikası yüzünden hesap fiyatlarının düşük olmasıdır.

Epic Games tanıtım amaçlı her ay ücretsiz oyunlar dağıttığı için karşınıza çıkan tahmini hesap bedeliniz gerçek fiyatı yansıtmayabilir. Peki bu işlemi nasıl yaparsınız?

  1. PlayerAuctions sitesine giriş yapın.
  2. Giriş yaptığınız sitedeki hesaplama araçlarına hesap bilgilerinizi yazın.

Bu noktada kısa bir tercüme yapalım.

#Games = Hesabınızdaki oyun sayısı
#Achievements = Hesabınızdaki başarım sayısı
#Friends = Hesabınızdaki arkadaş sayısı
#AccAge = Hesabınızın yaşı

Bu bilgileri girdikten sonra calculate butonuna tıklayın. Artık hesabınızın değerini görebilirsiniz. Bu hesaplama aracı yurt dışı ülkelerindeki hesap piyasasına göre fiyat belirler. Bu yüzden TL cinsine çevirdiğinizde tam karşılığını alamazsınız. Ayrıca bunun tamamen tahmini bedel olduğunu unutmamakta fayda var.

Epic Games Hesap Değerini Etkileyen Faktörler Nelerdir?

  • Oyun sayısı ve oyunların değeri: Hesabınızda bulunan oyunların hesap değerinizi arttırdığı bilinen bir gerçek. Fakat bundan daha önemlisi hangi oyunlara sahip olduğunuz.. Eğer ücretsiz dağıtılan oyunlarla dolu bir hesabınız yoksa ve hesabınızda bulunan o oyunların güncel piyasa değeri yüksekse genellikle hesap değeriniz o fiyatların toplamının %60 kadarı olarak hesaplanır.
  • Hesap yaşı: Eski hesaba sahip olmak hesap güvenilirliği konusunda ek aplikasyonlar ve diğer uygulamalar için iyi bir fiyat belirleme sebebidir. Ayrıca yeni bir oyun geldiğinde beta sürecine katılma aşamasında eski hesaplar her zaman öncelik alır.

Epic Games hesap değeri öğrenme ve hesaplama işlemi yapılırken hesaplama araçları haricinde kendi hesaplarınızı yaparken yukarıdaki kriterlere dikkat edilmelidir. Eğer bu iki kritere göre hesap yaparsanız kesin bir fiyat çıkarabilirsiniz.

Epic Games Hesap Satışı Yasak Mı?

Evet, bu tarz tüm platformlarda olduğu gibi Epic Games içerisinde de kurallara göre hesap devretme veya satma işlemi yasaktır. Eğer bu işlemi yaparken yakalanırsanız veya bu işlemi yaptığınız tespit edilirse hesabınız kalıcı olarak kapatılabilir.

Ayrıca bakabilirsiniz: Steam Hesabı Satın Almak Güvenli Mi?

Bunların yanında Epic Games veya diğer bu tarz mağazalarda satın alınan hesaplar güvenli değildir. Hesabı ilk açan kişi tüm ilk bilgilere sahip olduğu için hesabı istediği zaman geriye alabilir. Bu yüzden her zaman kendi hesabınızla oynamanız oldukça önemlidir.

Epic Games hesap değeri öğrenme işlemi konusunda bahsedeceklerimiz şimdilik bu kadar. Hesap alışverişi yapmak istiyorsanız oldukça dikkatli olmalı, bize göre asla bu işe girmemelisiniz. Eğer daha fazla bu tarz içerik görmek istiyorsanız oyun rehberleri kategorimize bir göz atabilirsiniz.^

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Coral Island Başlangıç Rehberi
Oyun Rehberleri

Coral Island Başlangıç Rehberi

Oyuncuların uzun zamandır beklediği bağımsız yapım Coral Island nihayet çıkış yaptı. Oyuna başlamadan önce sizler için hazırladığımız Coral Island başlangıç rehberi ile gelişim sürecinizi hızlandırabilirsiniz. Bu rehber içerisinde yer alan

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir