En İyi 10 Bannerlord Modu

En iyi 10 Bannerlord modu

Mount and Blade 2: Bannerlord çıkışı ile oyuncular tekrar Calradia topraklarında hüküm sürme mücadelesine katılma şansı buldular. Calradia topraklarındaki farklı krallıklarla anlaşmalar yapacak ve diğer krallıklarla savaşarak tüm kıtadaki tek krallık olmaya çalışacaklar. Oyunun kendi hikâyesinin yanı sıra oyunu daha ilginç hale getirecek oldukça güzel modlar bulunmakta. Sizlerle En iyi 10 bannerlord modu hangileri paylaşacağız.

En İyi 10 Bannerlord Modu

Oyundan alacağınız keyfi maksimum düzeye çıkaracak olan modlar şu şekilde.

Bannerlord Tweaks

Eğer oyundaki aşırı kasılma gereksiniminden şikayetçiyseniz Bannerlord Tweaks modu tam sizlere göre. Oyunda fethedilecek koca bir harita bulunuyor ve tamamını fethetmek oldukça uzun sürmekte. Tabii bu süreyi karakterinizin kasılması da bir hayli uzatıyor. Oyununuza bu modu yükleyerek karakter kasmak için gereken süreyi bir hayli kısaltabilirsiniz. Bu modla stamina miktarı ve yenilenme hızı, savaş ganimetleri, turnuva ödülleri gibi birçok sistem düzenlenip, daha kolay bir hale getirilmiş durumda.

Detailed Character Creation

Eğer oyunun kendi karakter yaratma sisteminde istediğiniz karakteri yaratamayanlardansanız Detailed Character Creation sizin için hayat kurtarıcı olacaktır. Oyunun karakter yaratma sisteminde ne kadar uğraşırsanız uğraşın, güzel bir karakter yaratmak oldukça zorlayıcı. Bu modla birlikte karakterinizi özelleştirmek için birçok yeni özellik oyuna ekleniyor. Bunlar; karakterinizin yaşı, kas yapısı, kilosu, tüm vücudu için yapılabilecek ayarlamalar. Böylece istediğiniz karakteri oyunda oluşturabilirsiniz.

Xorberax’s Cut Through Everyone

Bannerlord oynayıp da bu modu denemeyen kalmamıştır. Xorberax’s Cut Through Everyone modu ile birçok düşmanı aynı anda kesebiliyorsunuz. Atınızla hızla koşarken, iki elli büyük kılıcınızı çekip 4-5 düşmanı aynı anda öldürmek oldukça tatmin edici olmakta. Oyunun hikâyesine hiçbir müdahalede bulunmadan, oyundan aldığınız zevki katlayabilirsiniz.

Dismemberment

Oyundaki savaşların kan ve şiddeti sizlere yeterli gelmediyse, Dismemberment modu ile şiddeti katlayabilirsiniz. Bu mod NPC’ lere ne zaman sağ ya da sol taraftan vuruş yaptıklarında, ölümcül hasar verirlerse düşmanın kafasını uçurma şansı tanıyor. Oyundaki savaşlar artık çok daha gerçekçi olacak.

Diplomacy

Mount and Blade: Warband oyununa damga vuran Diplomacy modu sonunda Bannerlord için de çıkışını yaptı. Bu mod oyuna savaşa gerek kalmadan, diplomasi ile işlerinizi halletme yolları ekliyor. Böylece oyunda kuşatmaya gerek kalmadan bir kaleyi alabilir, diğer krallıklarla savaş içermeyen paktlar kurabilir ve Calradia’ yı elinizi kana bulamadan, zekânızla fethedebilirsiniz.

Tournaments XPanded

Tournaments Xpanded modu ile oyunda yer alan turnuvaları daha heyecan verici hale getirebilirsiniz. Oyunda turnuvalar başlarda verdikleri ödüllerle oldukça keyifli olsa da, oyunda geliştikçe bu hediyeler bir anlam ifade etmemeye başlıyor. Bu mod oyuna özelleştirebileceğiniz ödül havuzu, turnuva başlamadan ödülü değiştirme imkânı, oyuncuya birkaç ödülden bir tanesini seçme şansı veriyor. Ayrıca turnuvaların verdiği deneyim puanları da yeniden düzenlenmiş durumda. Böylece turnuvalardan aldığınız keyif hiç bitmeyecek.

Realistic Battle Mod

Oyundaki savaşlar artık çok daha gerçekçi olacak. Realistic Battle Mod ile zırh ve hasar mekanikleri yeniden düzenlenmiş durumda. Ayrıca yapay zekâ artık daha fazla blok ve savuşturma kullanacaklar. Yapay zekânın taktiksel düşünceleri de iyileştirilmiş. Ek olarak oklar ve fırlatılabilirler kinetik enerjiye göre hasar verecek, oklar ağırlığa göre çekilecekler. Savaşlar artık daha çok taktiksel düşünmenizi gerektirecek.

Cultured Start

Oyunu birkaç kez bitirmiş ve yeni başlangıçların peşindeyseniz Cultured Start modu sizi sevindirecektir. Bu modla oyuna başlangıçta seçebileceğiniz birçok seçenek ekleniyor. Dilerseniz ilk görevi direkt olarak atlayabilir, oyuna bir lord olarak başlayabilir ve krallığınızı büyütebilir, yağmacı olarak başlayarak dostlarınızla kervanları durdurarak haraç kesebilirsiniz. Bunlar oyuna eklenen başlangıç seçeneklerinden sadece birkaçı.

Calradia At War ve Calradia Expanded

Calradia At War ve Calradia Expanded modları oyuna birçok yeni bölge, kale, ünite ve geliştirme seçenekleri ekleyerek oyun zevkinizi genişletmeyi amaçlıyor. Tıpkı bir ek paket gibi oyunda birçok yeniliğe sahip olacaksınız. Tavsiyemiz her iki modu da sırayla oynamanız yönünde. Böylece oyundaki yeniliklerle oldukça keyif alabilirsiniz.

Sizlerle paylaştığımız En iyi 10 bannerlord modu herhangi bir sıralamaya tabii değildir. Sadece oyunu en eğlenceli hale getireceğini düşündüğümüz modları sizlerle paylaştık. Oyunun mod sahnesi oldukça geniş olduğundan dolayı, daha birçok eğlenceli modu da araştırarak bulabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Lost Ark Sıra Problemi
Oyun Rehberleri

Lost Ark Sıra Problemi

Lost Ark sıra problemi yüzünden oyun çıktığından beri birçok oyuncu sıralamaya giremiyor. Sıralamaya giren oyuncular ise sunucuya göre yüksek saatler sıra beklemek zorunda kalıyorlar. Bir sunucudaki ortalama sıra sayısı ise
Coral Island Başlangıç Rehberi
Oyun Rehberleri

Coral Island Başlangıç Rehberi

Oyuncuların uzun zamandır beklediği bağımsız yapım Coral Island nihayet çıkış yaptı. Oyuna başlamadan önce sizler için hazırladığımız Coral Island başlangıç rehberi ile gelişim sürecinizi hızlandırabilirsiniz. Bu rehber içerisinde yer alan

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir