Oyun Rehberleri

Diablo 4 Sorcerer Rehberi

Diablo 4 Sorcerer Rehberi

Sorcerer, Diablo IV oyunundaki en etkili güçlü sınıflardan birisidir. Oynanış açısından zorlukları olsa da yetenek setiyle bir alan içerisindeki canavarlara yüksek hasarlar verebiliyor. Rogue ve Barbarian sınıfı gibi tekli yaratıklara karşı etkili olamasa da şüphesiz ki toplu canavar kesme konusunda oldukça iyidir. Diablo 4 Sorcerer rehberi sayesinde en iyi büyücü buildi ve Diablo IV büyücü yetenekleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Diablo 4 Sorcerer (Büyücü) Nasıl Oynanır?

Çoğu oyunda büyücü oynamak oldukça zordur ancak Diablo IV oyununda büyücü oynamak daha zordur. Yetenek setinizi kullanarak çevredeki yaratıkları hızlı bir şekilde öldürebilirsiniz. Bu durum ilk başlarda kulağa hoş gelse de büyücülerin can ve zırh değerleri düşük olduğu için canavarlardan çok fazla hasar almaktadır. Bununla birlikte manayı etkili kullanmak da çok önemlidir. Gereksiz yere mana harcasanız oynadığınız Diablo 4 Sorerer build içerisindeki komboları düzgünce yapamayabilirsiniz.

Büyücü oynarken canavarları mümkün oldukça kendinizden uzak tutmalısınız. Bunu yapmak için kitle kontrol yeteneklerinizden faydalanabilirsiniz. Böylece onlar size yaklaşana kadar canlarının büyük bir miktarını azaltarak onları kolayca yok edebilirsiniz. Eğer çok zor durumda kalırsanız veya köşeye sıkışırsanız ışınlanma yeteneğini kullanarak karakterinizi canavarlardan daha uzağa taşıyabilirsiniz.

diablo 4 sorcerer nasil oynanir

Diablo IV Sorcerer Yetenekleri

Diablo 4 Sorcerer yetenekleri, Fire, Frost ve Lightning olmak üzere üç farklı gruba ayrılıyor. Kendi oyun tarzınıza göre bu yetenek gruplarını birbirleriyle uyumlu hale getirebilirsiniz. İşte Diablo IV büyücü skillleri:

Diablo 4 Sorcerer Fire Yetenekleri

Çevredeki canavarlara hasar verirken bir yandan da onlara düzenli hasar veren yakma etkisiyle onları hızlıca yok edebilirsiniz. Fire yetenekleri, ani hasar vermek yerine rakipleri zaman içerisinde öldürmek için kullanılmaktadır. Kalabalık düşman gruplarını yakarak öldürmeyi seviyorsanız bol bol fire yeteneklerini kullanabilirsiniz.

Hydra – Ateş tüküren üç başlı Hydra’yı spawn eder. Canavarlara karşı etkili hasar vermektedir.

Fireball – Bir alana hasar veren ateş topu fırlatır.

Flame Shield – Karakterinize bağışıklılık kazandırır ve çevrenizdeki düşmanları yakar.

Meteor – Geniş bir alanı yakar. Bu alan içerisinde duran canavarlar yanma hasarı alır.

Diablo 4 Sorcerer Frost Yetenekleri

Etrafınızdaki canavarların sizlere yaklaşmasını engellemek için frost yeteneklerinden faydalanabilirsiniz. Bu yeteneklerle düşmanların size yaklaşmasını yavaşlatarak hiç hasar almadan onları kesebilirsiniz. Frost skilleri çok fazla hasar vermeyeceği için diğer yeteneklerle birlikte kullanıldığında çok etkilidir.

Deep Freeze – Etrafınızda 4 saniye boyunca buzdan bir kalkan oluşturur ve sizi bağışıklı hale getirir. Çevrenizdeki canavarlara sürekli hasar vurur ve onları yavaşlatır. Yeteneğin süresi dolduğunda ekstra hasar verir.

Blizzard – Geniş bir alanı dondurur ve bu alan içerisinde kalan hedeflere hasar verir.

Ice Blades – Düşmanlara buzdan bıçaklar fırlatırsınız ve 30% şansla onları dayanıksız hale getirebilirsiniz.

Ice Armor – 6 saniye boyunca base HP’nizin 30%’unu absorve eder ve saldırı gücünüzün 10%’unu alarak bariyere ekler.

Ice Shards – Düşmanlara 5 adet buz kırığı fırlatarak hasar verir. Dondurulmuş rakiplere 25% daha fazla hasar verir.

Frost Bolt – Düşmaları soğutarak hasar verir.

diablo 4 sorcerer buyucu yetenekleri

Diablo 4 Sorcerer Lightning Yetenekleri

Lightning yetenekleri, canavalara karşı kullanıldığında onları sersemletecektir. Bu sayede dibinize giren canavarlardan kurtulma şansınız olacaktır. Ayrıca lightning skillerini kullandığınızda hasar bütün düşmanlar arasında sekerek ilerleyecektir.

Unstable Currents – Bütün lightning yeteneklerini güçlendiren ulti yeteneğidir.

Ball Lightning – Düşmanlar arasında seken bir yıldırım topu gönderir.

Lightning Spear – Düşmanları takip eden yıldırım mızrağı fırlatır.

Teleport – Şimşeğe dönüşerek dokunulmaz bir şekilde düşmanlara hasar vererek hedef konuma gidersiniz.

Chain Lightning – En fazla 6 düşmanı birbirine zincirler.

Diablo 4 Sorcerer (Büyücü) rehberi ile anlatacaklarımız bunlardı. Umuyoruz ki rehber içeriğimiz sayesinde büyücü sınıfını çok daha efektif oynayabilirsiniz. Diablo IV ve diğer oyun rehberleri için ilgili kategoriyi ziyaret edebilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Coral Island Başlangıç Rehberi
Oyun Rehberleri

Coral Island Başlangıç Rehberi

Oyuncuların uzun zamandır beklediği bağımsız yapım Coral Island nihayet çıkış yaptı. Oyuna başlamadan önce sizler için hazırladığımız Coral Island başlangıç rehberi ile gelişim sürecinizi hızlandırabilirsiniz. Bu rehber içerisinde yer alan

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir