Oyun Rehberleri

Century Age of Ashes Başlangıç Rehberi

century-age-of-ashes-baslangic-rehberi

Birçok oyuncunun hayali ejderhalara binerek gönlünce havalarda süzülebildiği ya da oyuncularla savaşabildiği bir oyunun yapılmasıydı. Oyuncuların hayali sonunda gerçek oluyor. Playwing LTD isimli şirket tarafından geliştirilip yayımlanan Century: Age of Ashes oyununda dilediğiniz ejderhayı seçerek, tasarlanan haritalarda diğer oyunculara karşı ejderhanızla savaşabilirsiniz. Oyun oldukça hızlı bir tempoya sahip ve alışmak biraz zaman alabiliyor. Hazırladığımız Century Age of Ashes başlangıç rehberi oyunun sahip olduğu mekaniklere alışmanız, rakiplerinize karşı savaşları kazanmanız için ihtiyacınız olan bilgileri size verecek.

Century Age of Ashes Başlangıç Rehberi

Oyunda ejderhanızı seçip hemen savaş alanına dalmadan önce birkaç ayarlama yapmanız işinize yarayacaktır. Burada en önemli olan fare hassasiyetiniz. Eğer çok düşük bir hassasiyet ayarı seçerseniz ejderhanızı kontrol etmeniz oldukça zor olacaktır. Aksine çok yüksek hassasiyet ayarı seçmeniz halinde de atışlarınızı tutturmakta zorlanabilirsiniz. Oyunun öğrenme kısmında sizin için en uygun olan fare hassasiyetini deneme yanılma yoluyla belirleyebilirsiniz.

Böyle bir oyun olunca hemen gidip savaşa dalmak istiyorsunuz, biliyorum. Ancak biraz yavaş olup öğrenme sekmesini bir inceleyin. Burada oyunun mekaniklerini öğrenebilir hatta oyunun koymuş olduğu serbest uçuş modunda bu mekaniklere elinizi alıştırabilirsiniz.

Oyunda kalkanlar büyük bir öneme sahip. Kaç oyuncunun savaşın heyecanına kapılıp kalkanları almayı unuttuğu için öldüğünü tahmin edemezsiniz. Kalkanlar size +%50 ateş toplarından koruma sağlıyor.

Eğer benzer bir oyun oynadıysanız biliyorsunuzdur ki bu tip hava savaşı oyunlarında yüksek konum büyük önem arz ediyor. Eğer rakibinizden daha yüksek bir konumda uçuyorsanız onlar hakkında geniş bir görüş açısına sahip olabilir, yalnız başına uçan rakiplerinizi gittikleri yönü de görerek avlayabilirsiniz. Yüksek konuma ulaşmak için haritada bulabileceğiniz mavi renkli, fıskiye benzeri yapıları kullanabilirsiniz. Bu yapılar ejderhanızı yukarı fırlatacak ve yükselmenize yardımcı olacak.

Geldik Century Age of Ashes Başlangıç Rehberi içerisindeki en önemli bölüme. Oyunun temposu hızlı olduğundan oyun boyunca sürekli olarak son hızlarda uçmak isteyeceksiniz. Oyunu birkaç kez oynadıktan sonra anlıyorsunuz ki oyunda hızlanmak kadar frenlemek de önemli. Oyunda rakibiniz tarafından kovalanırken aniden frenleyip hızlı manevralarla görüşlerinden kaçabilir, hatta bu yetenekte ustalaşırsanız iyi manevralar alarak onların arkasına geçip rakiplerinizi avlayabilirsiniz. Sadece son hızda dümdüz uçmanız sizi rakipleriniz için kolay bir hedef haline getirecektir.

Hazırladığımız Century Age of Ashes başlangıç rehberi oyuna ve türe ilk defa adımını atacak oyuncular için yararlı bilgiler içermekte. Buna benzer daha fazla oyun rehberi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir