Blitz Uygulaması Ne İşe Yarar?

Blitz Kapak

Blitz, ilk olarak League of Legends oyunu için oyuncuların kullanımına sürülen, ardından sırası ile Taktik Savaşları, Legends of Runeterra ve son olarak Valorant’ı bünyesine katan 3. Parti ücretsiz bir yardımcı uygulamadır. Kısaca Riot Games bünyesindeki oyunlar için kullanılan bir yazılımdır. Rehberimizde Blitz uygulaması ne işe yarar sorusuna cevap bulacak, uygulamanın sağladığı avantajlardan kısa kısa bahsedeceğim.

Türkçe dil desteğine sahip ve kolay bir arayüzü olan Blitz, yukarıda saydığımız her oyun için farklı avantajlar sağlar. Uygulama sıklıkla League of Legends oyunu için kullanıldığından dolayı asıl incelememiz bu yönde olucak.

League of Legends için Blitz

Uygulama sayesinde herhangi bir internet sitesine ihtiyaç duymadan dünya çapındaki oyuncuların istatistiklerine, eşya dizilimlerine, K/D/A’larına ve bunun gibi birçok oyun içi bilgiye kolayca erişebilirsiniz. Arama filtrelerini istediğiniz gibi ayarlayarak ister şampiyon bazında ister lig bazında aramalar gerçekleştirebilirsiniz. İsterseniz “Canlı Performanslar” sekmesinden o esnada canlı yayında olan profesyonel oyuncuların Twitch yayınlarına gidebilirsiniz. “İstatistikler” sekmesinden ise istediğiniz bir bölgede, hangi oyun modunda, hangi ligde, hangi şampiyonun oynandığına göz atabilir ve güncel metayı takip edebilirsiniz.

Blitz küresel istatistikler
Blitz Küresel İstatistikler

Blitz üzerine tanımladığınız hesabınıza sol üst menüden giderek kendi oyunlarınız hakkında bilgi edinebilirsiniz. Son oynadığınız maçların tüm istatistikleri, dünya çapındaki maç sonu istatistikleri ile sizin istatiğinizin kıyasları ve uygulamanın size skorunuza göre verdiği bazı madalyaları da burada görebilirsiniz. Her menüde olduğu gibi bu menü altında yapacağınız aramaları da istediğiniz şekilde filtreleyebilirsiniz.

Blitz Profil İstatistikleri
Blitz Profil İstatistikleri

Sağ üstte bulunan butona tıklayarak ayarlar menüsünü açabilir ve Blitz uygulaması ‘nın oyun için sizlere hangi ayarları sunacağını değiştirebilirsiniz. Oyuna girmeden önce size profesyonel oyuncuların eşya dizilimlerini, rünlerini ve verdikleri yeteneklerin sıralarını gösteren uygulama, ayarlar üzerinden izin vermeniz durumunda size otomatik rün sayfası yaparak büyük bir sıkıntıdan kurtarmakta. Aynı zamanda oyun içerisindeki satın alma sayfasını da en çok kullanılan dizilimlere göre ayarlayan uygulama, gideceğiniz koridora göre eşya önerisi de yapmakta.

Blitz Oyun içi Ayarları
Blitz Oyun içi Ayarları

Gene ayarlar menüsü altından “Arayüz” bölümüne baktığımızda oyun esnasında bizlere yardımcı olabilecek orman canavarları doğma süreleri, profesyonel oyuncular ile anlık CS karşılaştırması ve önerilen yetenek puanı göstergesi gibi özellikleri açabiliriz. Legends of Runeterra için deste göstergesini ve Taktik Savaşları için de önerilen dizilimleri de bu menü üzerinden aktif edebiliriz.

Blitz Oyun Arayüzü Ayarları
Blitz Oyun Arayüzü Ayarları

Blitz Uygulaması Nasıl İndirilir?

Blitz uygulaması indirmek için buraya tıklayarak resmi siteye gidebilir ve işletim sisteminize uygun olanı indirebilirsiniz. Uygulamanın sitesi de Türkçe olduğu için daha detaylı bilgiyi ve sıkça sorulan soruları sitenin alt kısmında bulunan bölümden öğrenebilirsiniz. Yakın zamanda Blitz Pro’yu piyasa sürmeye hazırlanan yapımcılar, reklamsız bir kullanım deneyiminin yanında daha profesyonel bir yardım vermeyi hedeflemekte. Fiyatı henüz belli olmayan Blitz Pro’nun neler içereceği ise halen bir merak konusu.