Oyun Rehberleri

Valorant Smurf Ne Demek? Smurf Hesap Yasak mı? Merak Edilen Soruları Cevapladık!

Valorant Smurf Nedir?

Riot Games’in geliştirdiği Valorant, rekabetçi modunda çok çekişmeli oyunlar dönebiliyor. Ancak bazı oyuncuların açtığı smurf hesaplar bu çekişmeyi olumsuz etkileyebiliyor. Rank kasmak isteyen çoğu oyuncunun şikayetçi olduğu Valorant smurf ne demek? Smurf hesap ile oynamak ban sebebi mi? Hadi gelin bu soruların yanıtlarını verelim.

Oyunlarda “Smurf” Terimi Ne Anlama Gelir?

Asıl sorumuzun yanıtına geçmeden önce oyunlarda çok sık kullanılan smurf teriminin ne olduğunu öğrenmemiz gerekiyor. Oyunlarda smurf kelimesinin anlamı; oynanılan herhangi bir oyun türünde üst liglerde veya sıralamanın en tepelerinde olan oyuncuların, kendilerinden daha az yetenekli oyuncularla birlikte oynamaları için sıfırdan açtıkları yeni hesaplardır.

Valorant Smurf Ne Demek?

Valorant smurf, normal şartlarda yüksek elolarda oynayan oyuncuların bazı nedenlerden dolayı farklı bir hesapla daha düşük eloda oynamak istemesiyle oluşturdukları alt hesaplardır. Örneğin, Elmas liginde oynayan X oyuncusu yeni bir hesap açıp dereceli maçlara girdiği zaman, yeni açmış olduğu hesap için smurf diyebiliriz.

Bu doğrultuda bu oyuncu yeni hesabıyla kendisinden daha az yetenekli oyuncular ile eşleşecektir. Eğer takımınızda çok fazla kill alan veya KDA’sı sizin bulunduğunuz lige kıyasla daha fazla olan bir oyuncu varsa onun smurf hesap olma şansı oldukça yüksektir.

Şunu da unutmamak lazım ki içerisinde bulunduğunuz lig içerisinde de oldukça yetenekli oyuncuların olabileceği ve çok fazla kill alabileceğini unutmamak gerekiyor. Sizlerde takımınızın smurf’u olmak istiyorsanız DM gibi çeşitli oyun modlarında nişan alma yeteneğinizi geliştirebilirsiniz.

Valorant Smurf Hesap Yasak Mı?

Valorant oynarken eğer yeni açtığınız bu hesabı sadece siz oynuyorsanız istediğiniz kadar hesap açma hakkına sahipsiniz. Sonuçta hesap açmak ücretsiz değil mi? Smurf hesap açarak yaptığınız bu davranışın herhangi resmi bir kural hatası veya yasağı yok.

valorant smurf hesap yasak mi

Ne kadar etik olduğu ise ciddi derecede tartışılır. Çünkü sizin gibi yeni hesap açarak oyuna yeni başlayan insanlarda mevcut. Bu yüzden smurf hesap açarken biraz daha düşünebilirsiniz. Mecbur kalmadıkça açmamanızı tavsiye ederiz.

Sonuç

Umuyoruz ki oyuncuların sorduğu “Valorant smurf ne demek?” sorusunu açık ve net bir şekilde cevaplayabilmişizdir. Oyunda daha iyi KDA’ya ulaşmanızı sağlayacak Valorant artı crosshair kodunu öğrenmek isterseniz oyuncukonseyi.com/valorant-arti-crosshair-nasil-yapilir/ bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Minecraft Huni Yapımı
Oyun Rehberleri

Minecraft Huni Yapımı

Minecraft oyuncularının en çok ürettiği eşyalardan birisi hunidir. Huni ile farklı kullanışa sahip mekanizmalar oluşturulabilir. Özellikle envanterinizdeki eşyaları çok daha hızlı aktarmanızı sağlayacak huni sayesinde gelişme sürecini hızlandırabilirsiniz. Huni nasıl

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir