Oyun Rehberleri

Valorant Entry Ne Demek? Görevleri Nelerdir? Bütün Entry Ajanları!

Valorant Entry Ne Demek?

Riot Games’in geliştirdiği FPS oyunu Valorant, oyunculara farklı görevlere sahip karakterler ile oynama imkânı veriyor. Oyuncuların birçoğu oyundaki en popüler rol olan entry olmak için can atıyor. Peki ya Valorant entry ne demek? Bu rolün görevleri nelerdir?

Valorant: Entry Ne Demek?

Valorant terimleri arasında oyuncular tarafından en çok kullan entry, karşılaşmadaki giriş skoru anlamına gelir. Bir round içinde karşı takımdan birini öldürmek “entry kill’ini almak” olarak adlandırılır.

Entry kill almak çoğu zaman rakip takımın moral kaybetmesine neden olur. Bu nedenle diğer rollere kıyaslandığında oyuna olan etkisi çok yüksektir.

Aynı zamanda birçok karşılaşmada en yüksek KDA’ya ulaşabildiği için oyuncuların birçoğu entry karakterler ile oynamayı tercih ediyor. Gelin Valorant entry ajanları nelermiş birlikte göz atalım.

Valorant Entry Ajanları Hangileridir?

  • Jett
  • Raze
  • Neon
  • Phoenix
  • Reyna

Yukarıdaki Valorant entry ajanları ile round başlarında karşı takımdan bir oyuncuyu çok hızlı eksiltebilirsiniz. Entry rolüne uygun olan ajanlar, round başındaki duvarlar kalkar kalkmaz rakiplerin görüşlerini kısıtlayabilir, onların üstlerine atılarak beklenmedik hamleler yapabilir veya bölgenin bir kısmına sis topu atabilir.

Rekabetçi oyunlarda entry rolünde oynarken ekstra olarak dikkat edilmesi gerekiyor. Karakterler her ne kadar kısa sürede kill alabilecek kabiliyette olsa da rakiplerin yeteneklerine karşı çok savunmasızdır. Bu nedenle oyuna yeterince hakim değilseniz

Valorant Entry Görevleri Nelerdir?

Valorant oyununda entry rolünün ana görevi her round açılış kill’ini almaktır. Round içinde ilk kill’i almak takımın o round’un geri kalanındaki performansına etki eder. Profesyonel oyuncular entry kill’ini kaçırsa bile moralini bozmadan devam edebilir ancak oyuna yeni başlayan oyuncular genellikle paniğe kapılır.

Entry ajanları arasından birini aldıysanız mutlaka rakiplerin nereden çıkabileceğini bilmeniz gerekiyor. Böylece onlar çıktığı anda hızlıca tepki verebilirsiniz.

Sonuç

Bu yazımızda oyuncuların çok fazla araştırdığı Valorant entry ne demek sorusuna yanıt verdik. Seçeceğiniz entry ajanı ile rahat kill almak için FPS değeri de önemlidir. Valorant FPS arttırma rehberi için oyuncukonseyi.com/valorant-fps-arttirma-yontemleri/ bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir