Mobil Oyunlar

Undawn Başlangıç Rehberi (Detaylı Anlatım)

Undawn Başlangıç Rehberi

Son dönemlerde kıyamet sonrası hayatta kalma temasına sahip yeni mobil oyunlar çıkmıyordu. Tabii ki Undawn çıkış yapana kadar. Grafikleri ve oynanabilirliği ile akıllı telefonlarda iyi iş çıkartan Undawn, oyuncular tarafından çok sevildi. Oyunu ilk defa oynayacaksanız Undawn başlangıç rehberi içerisinde yer verdiğimiz bilgiler işinizi kolaylaştıracaktır.

Undawn Başlangıç Rehberi

Oyunculara keyifli bir hayatta kalma deneyimi sunan Undawn, bir mobil oyuna göre oldukça etkileyici gözüküyor. Türünün diğer örnekleriyle kıyasladığımızda Undawn, çok daha detaylı oyun deneyimi sunuyor. Oyun deneyimini zenginleştiren vücut, temizlik, akıl ve metabolizma gibi dört farklı unsura çok dikkat etmeniz gerekiyor. Hadi bu dört unsuru tek tek ele alalım.

Vücut

Karakterinizin vücut tipi, oyun içerisindeki yemek yeme durumuna göre değişiklik göstermektedir. Aynı zamanda zindelik durumunu belirleyen şeylerden bir tanesi de yapacağınız aktivitelerdir.

Metabolizma

Metabolizma durumunda görebileceğiniz iki farklı durum mevcut. Birincisi mesane ikincisi ise sıvı alımıdır. Oyun içerisinde hayatta kalmaya çalışırken düzenli olarak duş alarak veya tuvalete girerek dengeyi kurabilirsiniz. Bununla birlikte sıvı almaya da özen göstermeniz gerekiyor.

Temizlik

Kıyamet sonrası bir evrende hayatta kalmak için pislik durumların içerisine girmek gerekebilir. Karakteriniz kirlendikçe gezdiğiniz yerlerdeki zombilerin dikkatini çekebilir ve çevrenizde göreceğiniz NPC’leri kendinizden uzaklaştırabilirsiniz.

Akıl

Çevrenizde gördüğünüz her şey karakerin akıl sağlığını etkilemektedir. Akıl sağlığı kötüye doğru gittiği zaman sizi kaçınılmaz bir son bekliyor olacaktır. Bunu önlemek için karanlık olduğu zaman etrafta gezinmek yerine ışıklı ortamlarda takılabilir veya alkollü içecekleri tüketmeyi azaltabilirsiniz.

Kendi Üs Bölgenizi Oluşturun

Üs bölgenizle ilgili vereceğimiz bilgiler Undawn başlangıç rehberi içerisindeki en değerli bilgilerdir diyebiliriz. Çünkü gelişiminizi doğrudan etkileyecek nesneler burada olacaktır. Oyundaki ana görevleri tamamladıktan sonra yavaş yavaş kendi üs bölgenizi oluşturmanız gerekiyor. Ana üs bölgenize çeşitli nesneler yerleştirebilir ve dilediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. İlk zamanlarda bu bölgede kullanabileceğiniz nesneler limitli olacaktır ancak ilerleme durumunuza göre yeni nesneleri aktifleştirebilirsiniz.

undawn siginak yapimi

Kendi üs bölgeniz için kullanabileceğiniz iki farklı seçenek vardır. Bunlardan bir tanesi inşa modudur. İnşa moduna üretebildiğiniz eşyaları yaparak üs bölgenize yerleştirebilirsiniz. Bu modda her şeyi sıfırdan hazırlayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Bir diğer seçeneğiniz de ektileşim modudur. Etkileşim modundayken üssünüze yerleştirdiğiniz eşyalar ile etkileşime geçerek onları kullanabilirsiniz. Bu moddayken bir şeyler üretmek istiyorsanız eşyaların yanına gitmeniz yeterli olacaktır.

En Başta Ana Görevleri Tamamlayın

Hikayesi bulunan hayatta kalma oyunlarında gelişmek istiyorsanız ana görevleri tamamlayabilirsiniz. Önceliğiniz her zaman ana görevler olmalıdır diyebiliriz. Çünkü ana görevler sayesinde yeni bir şeyler öğrenebilirsiniz. Ana hikaye görevleri ekranın sol tarafında yer almaktadır. Görevlerin üzerine dokunduğunuz zaman sizi göreve götürecek okları görebilirsiniz. Bu okları takip ederek size verilen görevleri tamamlayabilir ve karakter gelişiminize katkıda bulunabilirsiniz.

Çevredeki Her Şeyi Keşfedin

Hayatta kalma oyunları denildiği zaman akla gelen ilk şey her zaman için keşif yapmaktır. Aldığınız görevlere giderken çevrenizde gördüğünüz her yeri keşfetmeye çalışın. Çünkü oyun geliştiricileri, maceracı ruha sahip oyuncuları ödüllendirmeyi sever ve haritanın çeşitli yerlerine yalnızca maceracıların bulabileceği lootlar bırakır.

undawn gorevler

Keşfettiğiniz yerlerde birbirinden değerli nadir loot, çok çeşitli kaynaklar bulabilirsiniz. Böylece ilerleyen aşamalarda yapabileceğiniz silahlar veya diğer nesneler için kaynak edinmiş olursunuz. Bununla birlikte keşfettiğiniz bölgelerde sizler için hazırlanmış yan görevlerle de karşılaşma ihtimaliniz oldukça yüksektir. Yan görevlerin verdiği ödüller ana görevlere göre daha kötü olsa da gelişiminize katkıda bulunacaktır.

Undawn başlangıç rehberi içerisinde bahsettiğimiz konulara dikkat ederek sizler de karakterinizi oldukça hızlı bir şekilde geliştirebilirsiniz. Oyunla ilgili merak ettiklerinizi yorumlar kısmından belirtmeyi unutmayın! Mobil oyunlar için hazırladığımız diğer rehber içerikler için ilgili kategoriyi ziyaret edebilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Undawn Hediye Kodları Temmuz 2023
Mobil Oyunlar

Undawn Hediye Kodları Şubat 2024

Mobil hayatta kalma oyunu Undawn, çıkış yaptığı günden itibaren oyuncuların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Oyundaki hikaye akışı, oynanabilirlik, grafikler ve karakter gelişim süreci bir mobil oyuna göre oldukça iyi gözüküyor. Karakterinizi
Brawl Stars Hediye Elmas Kodu
Mobil Oyunlar

Brawl Stars Hediye Elmas Kodu 2024

Brawl Stars, mobil strateji oyunları arasında dünya çapında en çok oynanan oyunlardan bir tanesidir. Yoğunlukla genç oyuncular tarafından tercih edilen Brawl Stars, oldukça keyifli oynanışa sahiptir. Oyun mağazasından elmas karşılığında

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir