Teknoloji

Steam Deck GeForce Now Kurulumu Nasıl Yapılır? Adım Adım Rehber!

Steam Deck GeForce Now Kurulumu

SteamOS ile çalışan taşınabilir oyun konsolu Steam Deck, uzun zamandır GeForce Now hizmetini desteklemiyordu. Geçtiğimiz günlerde NVIDIA tarafından yayınlanan bir komut dosyası ile GeForce Now’a Steam Deck üzerinden erişmek mümkün hale geldi.

Komut dosyasının yayınlanmasıyla birlikte bazı oyuncuların merak ettiği “Steam Deck konsolunda GeForce Now açılır mı?” sorusu da cevaplanmış oldu. Hadi gelin GeForce Now hizmetinin Steam Deck’te nasıl çalıştırılacağına bakalım.

Steam Deck GeForce Now Çalıştırma Adımları

 • İlk olarak Steam Deck’te “Steam” tuşuna basıp “Power” bölümünden cihazı masaüstü modunda çalıştırmak için “Switch to Desktop” seçeneğine tıklayın.
 • NVIDIA GeForce Now’ı indirin ve sıkıştırılmış dosyayı çıkarıp “GeForceNOW_Setup” script’ini çalıştırın.
 • Karşınıa açılan diyalog penceresinde “Yes” butonuna tıklayın ve diğer adıma geçin.
 • Ardından “Return to Gaming Mode” seçeneğine tıklayarak açılan Steam kütüphanesindeki menülerden “NON-Steam” kısmına geçin.
 • Kütüphane içerisinde bulunan GeForce Now sanki bir oyunmuş gibi görünecek ve tıkladığınızda erişebileceksiniz.

Steam Deck’te GeForce Now Manuel Kurulum Nasıl Yapılır?

 • Öncelikle Steam Deck arayüzünden “Steam” butonuna basın ve “Power Menu” içerisinden “Switch to Desktop” seçeneğine tıklayın.
 • Başlangıç menüsünü açın ve “System” seçeneğine tıklayarak kurulumda gerekli olan kodu gireceğiniz konsolu açmak için “Konsole” seçeneğine tıklayın.
 • Konsola “flatpak –user override –filesystem=/run/udev:ro com.google.Chrome” yazın.
 • Steam Deck arayüzüne geri gelin ve çıkış yapın.
 • Google başlangıç sayfasında kontrolcü ikonuna tıklayın.
 • Açılan ekranda geçerli düzen bölümünden “Gamepad with Mouse Trackpad” düzenini seçin.
 • Son olarak kontrolcü ayarlarından çıkın ve Chrome üzerinden play.geforcenow.com sitesine girin ve istediğiniz oyunu oynayın.

GeForce Now için Ne Kadar İnternet Gerekiyor?

NVIDIA’nın sunduğunu GeForce Now hizmeti ile oyunları 720p çözünürlükte 60 FPS oynamak için 15 Mbps, 1080p çözünürlükte 60 FPS oynamak için en az 25 Mbps indirme hızına sahip olmak gereklidir.

GeForce Now Steam Deck’te Kaç FPS Verir?

GeForce Now hizmeti bulut tabanlı olduğu için Steam Deck taşınabilir oyun konsolunda da 60 FPS oyun deneyimi sunuyor. Sanal makineler 100-120 FPS verse bile görüntü maksimum 60 FPS akıcılıkta olur.

GeForce Now Kaç Tane Oyun Var?

GeForce Now kütüphanesinde 1500’den fazla oyun bulunuyor. Zaman içerisinde oyun kütüphanesi genişleyerek oyunculara daha çeşitli oyunlara erişme olanağı tanıyor.

Sonuç

Bu rehber içeriğimizde Steam Deck GeForce Now kurulumu için takip edilmesi gereken adımları detaylı bir şekilde paylaştık. Kurulum aşamasında sorunla karşılaşırsanız ilk adıma geri dönün ve her bir adımı tamamladığınızdan emin olun. Daha fazla teknoloji içeriğine göz atmak istiyorsanız hemen oyuncukonseyi.com/teknoloji/ bağlantısına tıklayabilirsiniz!

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Discord Emoji Paketi Nasıl Eklenir?
Teknoloji

Discord Emoji Paketi (Güncel 2024)

Discord kullanıcılarının birçoğu uzun uzun yazı yazmak yerine kendilerini kısa metinlerle ifade ederek emoji kullanmaktadır. Bir defa arkadaşlarınızla toplandığınız zaman uzun saatler boyunca sohbet edebileceğiniz Discord üzerinde emojiler kullanarak sohbetin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir