Stardew Valley Oyundaki En İyi 15 Hediye

Stardew-Valley-Oyundaki-En-Iyi-15-Hediye

Yeni bir yere yerleşip yerli halkla ilişkiler kurmak her zaman zorlayıcı bir iştir. Stardew Valley oynarken de oyundaki amaçlarınızdan birisi de halkla sağlam ilişkiler kurarak hikâyede ilerlemektir. Oyundaki insanlarla arkadaşça konuşmak ilişkinizi küçük bir miktar da olsa ilerletir. Ancak oyunda ilişkinizi ilerletmenin en iyi yolu doğum günlerinde güzel hediyeler vermektir.

Her NPC’ nin oyunda sevdiği ve sevmediği eşyalar bulunmaktadır. Oyundaki NPC’ ler ile ilişkilerini geliştirmek isteyen oyuncular için Stardew Valley Oyundaki En İyi 15 Hediye hangileri ve nerelerde bulunur listeledik.

Not: Aynı zamanda Stardew Valley Karakterleri ve Sevdikleri Hediyeler konusunda tüm karakterleri ve onların en sevdiği hediyeleri bulabilirsiniz.

Stardew Valley Oyundaki En İyi 15 Hediye

Oyunda bulabileceğiniz en iyi hediyeler şu şekilde;

 • Şarap: Pelican Şehri sakinleri tarafından birçok esnaf ürünü zaten sevilmekte. Ancak bir seçim sunulsa en kolay ve en çok sevileni Şarap olacaktır. Bunu fıçıya herhangi tipteki bir meyveyi koyarak yapabilirsiniz. Tabii ki küçük yaştaki NPC’ lere alkol vermeniz pek iyi bir tercih olmayacaktır. Yani Leo, Jas ya da Vincent’ e gidip şarap hediye etmeye çalışmayın. Ayrıca Penny ve Sebastian’ da pek alkol seven kişiler değiller.
 • Pişmiş Yemekler: Tıpkı gerçek hayattaki gibi ellerinizle hazırladığınız bir yemek Stardew Valley oyununda da birinin gönlünü kazanmanızda yardımcı olacaktır. Tabi köylülerin kendi sevmedikleri yemekler olduğunu da unutmayın.
 • Trüf Yağı: Gerçek dünyada, trüf yağı herhangi bir yemeğe lüks bir lezzet katar- ve görünüşe göre, köylülerin çoğunluğu bu maddeyi en sevdikleri şeyler arasında saydığı için Stardew Valley’ de de aynıdır. Herkes tarafından sevilmekte ancak Harvey özellikle sevmekte. Trüf Yağından hoşlanmayan tek köylüler Sebastian, Jas ve Vincent’tır.
 • Yaşam İksiri: Sadece büyük miktarda sağlığı geri kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda oyunculara Krobus, Leo ve Willy dışındaki herkesle iyi arkadaşlık puanları kazandırır.
 • Değerli Taşlar: Çiçekler gibi değerli taşlar da birçok NPC’ nin sevdiği eşyalar arasındadır. Onları bulmak da kolaydır: Ametist ve Topaz gibi madenlerin herhangi bir seviyesinde görünme şansına sahiptir ve ne kadar derine inerseniz, Yakut, Zümrüt ve Elmas gibi daha fazla değerli taş bulma şansı o kadar artar. Yine de birkaç köylü, değerli taşları en sevdikleri şeyler arasında saymazlar. Eğer oyuncu Pierre, Leah veya Linus’u kazanmak istiyorsa, farklı bir hediye gitmenin yoludur.
 • Reçel: Oyuncular kavanoz yapmayı öğrendikleri zaman içine herhangi bir meyveyi doldurabilirler. Birkaç gün sonra meyveyi reçel olarak alabilirsiniz. Meyve türüne göre iyi para etmekle beraber aynı zamanda oldukça güzel hediye görevi görürler.
 • Çiçek: Kolay bulunmakla beraber çiçekler her türlü NPC için sevilen eşyalardandır. Değerli taşlar gibi, bu da istisnalar taşır, bu yüzden George, Sebastian veya Clint ile arkadaşlık kazanmak için farklı hediyeler seçin.
 • Bal: Çiçek gibi balı da elde etmek oldukça kolaydır. Farming yeteneğinde seviye 3’ e ulaştığınız andan itibaren Bee House eşyasının tarifini öğrenebilirsiniz. Hasat edildikten sonra, Maru veya Sebastian hariç herhangi bir köylü için bal güzel bir hediye olacaktır.
 • Akçaağaç Şurubu: Hiç kimse kreplerinin üzerine dökmek için bir sürahi taze akçaağaç şurubuna hayır diyemez. İşçilikte kullanımları olmasına rağmen, çoğu oyuncunun stoklanmaya ihtiyacı yoktur, bu sebeple hediye olarak vermek için iyi bir seçimdir. Maru hariç tüm NPC’ ler tarafından sevilir.
 • Ağaçta Yetişmiş Meyve: Tarlanızda yetiştirdiğiniz şeftali, elma, portakal gibi meyveler istisnasız her NPC tarafından iyi bir hediye olarak karşılanacaktır. Bir kere yetiştirmek sabır istese de her gün meyve verdikleri için herkese hediye edebileceğiniz iyi bir seçimdir.
 • Prismatic Shard: Haley hariç tüm NPC’ ler bu nadir taşı sevmektedir. Oldukça nadir bulunsalar da her oyuncu birkaç tane Prismatic Shard bulacaktır.
 • Tavşan Ayağı: Penny hariç tüm NPC’ ler bu şans tılsımını iyi bir hediye olarak kabul etmektedir. Oyun içerisinde kullanımı olmamakla birlikte elde etmek oldukça kolaydır.
 • Büyülü Taş Şekeri: Bu eşya tüm NPC’ ler tarafından istisnasız sevilen bir eşyadır. Ancak elde etmek birazcık zorlu. Bir taneyi müzeye 90 adet eşya bağışladıktan sonra elde edebilirsiniz. Ya da çok nadir olarak Haunted Skull isimli yaratıklardan düşebilmekte. Calico’ daki tüccar her Çarşamba bir tane satmaktadır.
 • Altın Balkabağı: Altın Balkabağı yine tüm NPC’ lerin sevdiği eşyalar listesindedir. Herkese hediye edebilirsiniz.
 • İnci: Önceki iki eşya gibi inci tüm NPC’ ler tarafından oldukça sevilmektedir.

Sizler için Stardew Valley Oyundaki En İyi 15 Hediye hangileri sıraladık. Daha fazla oyun rehberi için sitemizi her gün ziyaret etmeyi unutmayın.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

FiveM Whitelist Mülakat Soruları
Oyun Rehberleri

FiveM Whitelist Mülakat Soruları

FiveM içerisinde farklı türlerden yüzlerce sunucu bulunuyor. Oyuncuların birçoğu rol yapma sunucularında, kendilerine özgü karakter hikayeleriyle oynayabiliyor. Rol yapma sunucularından bazılarında whitelist bulunuyor. Whitelist olan sunucularda yapılan roller genellikle biraz
1 Yorum
 • Ali
  Ali
  16:25'de 10/02/2022

  Teşekkürler Ellerinize sağlık. Tam istediğim rehber’i buldum 🙂

  Reply

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir