Hata ve Çözümleri

NFS Unbound Gamepad Sorunu Çözümü

NFS Unbound Gamepad Sorunu Çözümü

İkonik bir oyun serisi haline gelen Need For Speed’in en yeni oyunu Unbound oyuncularla buluştu. Oyun oldukça iyi ve neredeyse sorunsuz çalışmasına rağmen bazı oyuncular hatala ile karşılşabiliyor. NFS Unbound gamepad sorunu buna örnek olarak verilebilir. Çözüm rehberimizde bu sorunu nasıl çözmek için deneyebileceğiniz yöntemleri sizlerle paylaşacağız.

NFS Unbound Gamepad Sorunu Nasıl Çözülür?

Oyunları gamepad ile oynamak oldukça rahat ve keyiflidir. Özellikle yarış oyunlarında rakiplerinizi yenmek için ince manevraları veya gaz kesmeleri gamepad sayesinde kolayca yapabilirsiniz. Uzun süre klavye ile oynadıktan sonra gamepad’e geçen oyuncular ilk başlarda zorlansalar da uzun süreli kullanımdan sonra alışabiliyor.

Need For Speed Unbound, birçok gamepad ile oynama desteği sunuyor. Yapılandırılması doğru yapılmış gamepad ile hiç bir sorun yaşamadan oynayabilirsiniz. Ayarları yanlış yapan oyuncular NFS Unbound gamepad algılama sorunu yaşayabiliyor. Aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayarak bu sorunu çözebilirsiniz.

Steam Kontrolcü Ayarlarını Yapın

Oyunu Steam platformundan indirdiyseniz eğer kullandığınız kontolcüye Steam ayarları müdahale ediyor olabilir. Bu durumda yapabileceğiniz en iyi şey Steam Input’u devre dışı bırakmak olacaktır. Bu sayede Steam’in ayarları ile sizin kullandığınız kontrolcünün ayarları çakışmayacaktır. Öncelikle oyunu kapatın ve Steam kütüphanesinden oyuna sağ tıklayıp özellikleri açın. Açılan pencereden kontrolcü ayarına girin ve devre dışı bırakın. Ardından oyunu yönetici olarak çalıştırın.

Gamepad’i Kablo İle Kullanın

Kablosuz gamepad ile oynamak çok rahat oluyor fakat bazı durumlarda kontrolcü algılamayabiliyor. Yarışın en heyecanlı veya kritik yerinde NFS Unbound gamepad sorunu yaşamamak için kullandığınız gamepad’in bağlantısını kablo ile sağlayın. Böylece herhangi bir gecikme veya kopukluk olmadan kullanabilirsiniz.

Sadece Bir Tane Gamepad Bağlayın

Bilgisayarınızda birden fazla gamepad bağlı ise bunu teke düşürün. İki tane gamepad takılı olduğu durumda oyunun hangisini algılaması gerektiği karışabilir. Bunu çözmek için yalnızca bir tane gamepad bağlantısı yapın.

NFS Unbound gamepad sorunu için önerebilecğimiz çözüm yönemleri bunlardı. Anlattığımız çözüm yöntemleri sorunu çözmenize yardımcı oldu mu? Cevaplarınızı yorumlar bölümünden bizlere iletebilirisiniz. Daha fazla hata çözümleri için ilgili kategorimize göz atabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir