New World Güçlü Ekran Kartlarını Yakıyor!

New World Güçlü Ekran Kartlarını Yakıyor!

Amazon Games’in geliştirdiği New World üst seviye donanımlara sahip oyuncuların korkulu rüyası oldu. New World güçlü ekran kartlarını yakıyor fakat bunun bir çözümü de var. Oyun sırf böyle bir bug’dan dolayı oyuncuların tepkisini çekmeye başladı. Muhteşem bir çıkış yakalayan oyunun böylesine garip bir optimizasyon sorunu ile piyasaya çıkması herkesi şaşırttı.

New World Güçlü Ekran Kartlarını Yakıyor

Amazon uzun zamandır oyun dünyasına adım atmaya çalışıyor. Bir çok başarısız ve sorunlu oyun denemelerinin ardından nihayet elle tutulur bir oyunu piyasaya sundu. Fakat bu oyunda da maddi kayıplara yol açabilen sorunlar baş göstermeye başlandı. FPS sorunları genellikle düşük sistemlerde oyun oynamaya çalışanların başına gelirdi lakin bu sefer işler tam terse döndü.

Özellikle NVIDIA RTX 3090 gibi güçlü ekran kartları kullanan oyuncuların bir kısmı oyunu oynarken bir anda ekran kartlarını kaybettiler. Bunun nedeni ise oyunun yüksek fps değerlerindeki optimizasyonunun tam olarak yapılmamış olması. Buna bir de performans yönünde en güçlü ekran kartları eklenince ortaya vahim bir durum çıkıyor. Ekran kartı daha fazla çalışarak en iyi performansı vermeye çalışırken, New World yüksek fps verip grafik kartlarının aşırı ısınma sonucu işlevlerini yitirmesine neden oluyor. Ancak bu durum şuan için en güçlü ekran kartlarında gözüküyor. Daha düşük ve eski model grafik kartlarına sahip oyuncular bu problemle karşılaşmıyor.

New World güçlü ekran kartlarını yakıyor haberleri duyurulduğunda geliştiriciler oyuna FPS limitleme ayarı eklediler. Her ne kadar oyunda alabileceğiniz FPS’i sınırlandırmış olsanız bile bazı durumlarda bu çalışmıyor. Bu nedenle en iyi çözüm yolu ekran kartının denetim masası üzerinden FPS limiti koymaktır. Bu sayede pahalı ve güçlü ekran kartlarınızı bir nebze korumaya alabilirsiniz. Sizce New World optimizasyon sorunu için neler yapabilir? Cevaplarınızı yorumlar bölümünden bizlere iletebilirsiniz. Ayrıca bu durumla ilgili oyun haberleri duyurulduğu zaman sizlere en hızlı bir şekilde ileteceğiz.