Detaylı Minecraft Köylü Meslekleri Listesi! Köylülere Meslek Verme ve Meslek Değiştirme Nasıl Yapılır?

Minecraft Köylü Meslekleri

Minecraft köylü meslekleri, oyuna yeni başlayan veya speedrun denemeleri yapmak isteyen oyuncular tarafından merak ediliyor. Köylerde gezinen köylüler sayesinde takas yoluyla çeşitli eşyalar elde edilebiliyor.

Meslek sahibi köylüler ile eşya takası yaparak hızlı bir şekilde gelişmek mümkün oluyor. Meraklı oyuncular için hazırladığımız rehberde, köylü mesleklerinin neler olduğu sorusuna cevap verirken, aynı zamanda köylülere nasıl meslek verilebileceği ve onların mesleklerini nasıl değiştirilebileceği hakkında detaylı bilgiler sunacağız.

Minecraft Köylü Meslekleri Nelerdir?

Minecraft oynarken gireceğiniz köylerde farklı türklerde köylüler ile karşılaşacaksınız. Bu köylülerin bazıları meslek sahibi ve onlarla takas gerçekleştirebiliyorsunuz. Eğer Minecraft speedrun denemeleri yapıyorsanız meslek sahibi köylüler işinizi kolaylaştıracaktır. İşte bütün Minecraft köylü meslekleri:

Kasap

Kasap mesleğine sahip köylüye denk geldiyseniz açlığınızı gidermek için gereken yiyecekleri temin edebilirsiniz. Eğer elinizde yeterince çiğ et varsa ve pişmelerini bekleyemeyecekseniz kasap ile takas yaparak onları pişmiş ete çevirebilirsiniz.

Papaz

Hem speedrun yaparken hemde hayatta kalma serüveninizde ihtiyacınız olabilecek Ender incisini, papaz mesleğindeki köylüden alabilirsiniz. Bunun yanı sıra oyundaki çoğu kıymetli eşyayı ya papaz köylüsüyle takas edebilirsiniz.

Zırh Ustası

Adından da anlayabileceğiniz üzere zırh ustasına giderek en güçlü zırhları alabilirsiniz. Böylece madenlerde bulduğunuz çok değerli hammaddeleri biriktirebilirsiniz. Zırhları almak için sizden bir miktar zümrüt vermeniz gerekmektedir.

Deri İşçisi

Kıyafetlerinizi renklendirmek için deri işçisine gidebilirsiniz. Ayrıca oyunun başında sizi düşmanlara karşı koruyacak deri zırhları da deri işçisinden alabilirsiniz. Ancak bunlar çok fazla tercih edilmiyor. Oyuncular deri işçisine giderek at eyeri almaktadır.

Ok Satıcısı

Oyundaki mücadelenizde uzaktan dövüşmeyi seviyorsanız çok fazla ok kullanıyorsunuzdur. Ok yapmak için elinizde fazla malzeme yoksa köylerde denk gelebileceğiniz ok satıcısından çok sayıda ok bulabilirsiniz. Ancak okları almak için zümrüt vermeniz gerekiyor.

Haritacı

Keşif yapmayı seviyorsanız haritacıya gittiğinizde hoşunuza gidecek eşyalar bulabilirsiniz. Sizi birbirinden değerli eşyalara götürecek hazina haritaları ve pusula gibi yol gösterici eşyalar haritacıdan satın alınabilir.

Çiftçi

Diğer köylüler ile ticaret yapmak için kullanacağınız zümrüt, çiftçi köylüden alınabilir. Topladığınız havuç ve patatesleri çitçiye vererek zümrüt alabilirsiniz. Ancak zümrüt almak için çok fazla sayıda çiğ yiyecek vermeniz gerekebilir. Bu nedenle çitçi köylünün yanına tarla yapmanızı öneriyoruz.

Balıkçı

Eğer ihtiyacınızdan fazla balık depoladıysanız bunları balıkçıya vererek zümrüt kazanabilirsiniz. En önemli ve nadir köylü meslekleri, içerisinde yer almaktadır.

Büyücü

Ürettiğiniz ekipmanları büyülemek için kullanacağınız büyü kitaplarını büyücü köylüden alabilirsiniz. İhtiyacınıza uygun kitabı almak için zümrüt bulmanız gerekiyor. Tarla yaptıktan sonra oradan elde edeceğiniz ürünleri çitfçi köylüye vererek zümrüt alabilirsiniz.

minecraft butun koylu meslekleri

Minecraft Köylülere Meslek Verme

Minecraft köylülere meslek verme konusunda kafa karışıklığı yaşayan bazı oyuncular mevcut. Herhangi bir mesleği olmayan köylüyü meslek sahibi yapmak için istediğiniz mesleğe karşılık gelen meslek bloğuna ihtiyacınız olacak. Aşağıdaki tabloda yer alan meslek bloklarından birini köylünün önüne koyarak köylüyü bir meslek sahibi yapabilirsiniz.

Köylü MeslekleriMeslek Bloğu
Deri İşçisiKazan
Zırh İşçisiFırın
HaritacıHarita Masası
ÇobanDokuma Tezgahı
Alet UstasıDemirci Masası
ÇiftçiGübre Varili
KasapDuman Fırını
KütüphaneciKürsü
MasonTaş Kesici
OkçuOkçuluk Masası
Rahipİksir Standı
Silah UstasıBileme Taşı
BalıkçıVaril

Minecraft Köylü Mesleği Değiştirme Nasıl Yapılır?

Minecraft köylü mesleği değiştirme işlemi çok basit bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Köylünün sattığı eşyalar beğenilmediğinde onun mesleğini değiştirerek farklı eşyalar satması sağlanabiliyor. Bunu yapmak için;

  • Öncelikle değiştirmek istediğiniz mesleğe ait olan Minecraft meslek bloğunu üretin.
  • Ürettiğiniz meslek bloğunu hızlı erişim menüsüne yerleştirin.
  • Mesleğini değiştirmek istediğiniz köylüyü köşeye sıkıştırın ve hareket etmesini önlemek için etrafını bloklarla kapatın.
  • Meslek bloğunu elinize alıp köylünün önüne koyup, biraz bekledikten sonra meslek bloğunu kırın.

Yukarıdaki adımları sırasıyla uyguladığınız zaman köylünün mesleği değişecek ve size farklı eşyalar satmaya başlayacaktır.

Sonuç

Minecraft köylü meslekleri ile ilgili bildiğimiz her şeyi sizlerle paylaştık. Eksik olan meslek varsa yorumlar kısmından belirtebilirsiniz. Minecraft ve diğer oyunlar için hazırladığımız daha fazla bilgilendirici içeriğe ulaşmak için oyuncukonseyi.com/oyun-rehberleri/ bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

FM 2023 Basic Teması
Oyun Rehberleri

FM 2023 Basic Teması

Football Manager 2023'ün piyasaya çıkmasıyla beraber hazırlanan grafik paketleri de paylaşılmaya başlandı. Koyu tema sevenler için hazırlanmış olan FM 2023 basic teması ile oyununuzun göz yorucu olmasından kurtulacak ve oyuna

Kaydır Gelsin!

battlefield-2042-m5a3-rehberi

Battlefield 2042 M5A3 Eklenti Rehberi

Battlefield 2042’ de M5A3 en güvenilir taarruz tüfeklerinden birisi. Oyunda ilk erişiminiz olan taarruz tüfeği ve oldukça güzel hasara da sahip. Geçtiğimiz güncellemelerde düzeltilen sekmesiyle de artık rakipleri vurabiliyorsunuz. Battlefield
Minecraft Fener Yapımı

Minecraft Fener Yapımı

Oyunu uzun süredir oynayan oyuncular, ışıklandırmanın ne kadar önemli olduğunu bilir. Minecraft dünyasını hardcore zorlukta oluşturan oyuncular, karanlık yerlerde spawn olan yaratıklar tarafından kolayca öldürülebilir. Bu da oyundaki ilerlemenizi tamamen
GTA 5 Tam Ekran Yapma, Nasıl Yapılır?

GTA 5 Tam Ekran Yapma, Nasıl Yapılır?

Rockstar Games tarafından geliştirilen Grand Theft Auto 5, günümüzde de ufak tefek sorunlarla oyuncuların eğlencesini bölebiliyor. Özellikle GTA 5 Tam ekran olmama sorunu birçok oyun severin hevesini kaçırıyor diyebiliriz. Bu
Stardew Valley Hayvan Nasıl Alınır?

Stardew Valley Hayvan Nasıl Alınır?

Stardew Valley oyunuyla ilgili hazırladığımız bilgilendirici içeriklere kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bu rehberimizde Stardew Valley hayvan nasıl alınır? sorusunun yanıtını ve hangi hayvanın hangi binaya ihtiyaç olduğunu sizlerle paylaşacağız. Stardew
Peaky Blinders Vr Oyunu Geliyor

Peaky Blinders Vr Oyunu Çıkacak!

VR geliştiricisi Maze Theory, Peaky Blinders TV şovunun daha önce duyurduğu sanal gerçeklik uyarlaması olacak Peaky Blinders vr oyunu için belirlenen ismi ve resmi fragmanı duyurdu. Oyun Peaky Blinders: The
Lost Ark Sharpshooter Class Rehberi

Lost Ark Sharpshooter Class Rehberi

Sizler için hazırladığımız Lost Ark Sharpshooter Class rehberi içerisinde sınıfın oyun tarzını paylaşacağız. Ayrıca sınıfın güçlü ve zayıf yönlerini, seviye kasarken kullanacağınız yetenekleri, oyun sonu içeriklerindeki rolünü tartışacak, sınıfa Lost Ark içerisinde

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir