Oyun Rehberleri

Minecraft Büyü Rehberi

Minecraft Büyü Rehberi

Minecraft içerisinde eşyalarınıza büyü ekleyerek bazı özellikler kazandırmanızı sağlayan “Enchant” denilen bir sistem yer almaktadır. Eşyalarınıza büyü ekleyerek onları güçlendirebilir ve End Ejderhasını kesme görevinizin üstesinden gelmek için gücünüzü arttırabilirsiniz. Sizlerle Minecraft büyü rehberi içerisinde bu sistem hakkında bilmeniz gereken tüm detayları paylaşacağız. Böylece siz de güçlenebilir ve düşmanları zorlanmadan kesebilirsiniz.

Minecraft Büyü Rehberi

Oyunda her çeşit zırh, silah, yay, olta, çakmak gibi eşyanızı büyüleyebilirsiniz. Bu eşyalara büyü ekleyebilmek için öncelikle ihtiyacınız olan eşya “Büyü Masası”. Bu eşyayı üretmek için; 4 obsidyen, 2 elmas ve 1 adet kitap gerekiyor.

buyu masasi
minecraft-büyü-masasi

Büyü masasını ürettikten sonra eşyalarınızı büyülemek için deneyim seviyelerinizi kullanmanız gerekiyor. En iyi büyüleri eşyalarınıza eklemek için 30 seviyeye sahip olmanız idealdir. Ayrıca deneyim seviyesinin yanında büyü eklemek için, madenlerde mavi olarak bulabileceğiniz maden olan “Lapis Lazuli” gerekmekte.

buyu ekleme
minecraft-büyü-ekleme

Büyü masasına sağ tıklayıp büyü ekleyeceğiniz eşyayı soldaki kutucuğa yerleştirdiğinizde, büyüleri eklemek için gereken deneyim seviyesi gereksinimini ve hangi büyülerin ekleneceğini görebilirsiniz. Listede ilk sırada çıkan büyüyü eklemek için 1 lapis, ikinci sıradaki büyüyü eklemek için 2 lapis ve üçüncü sıradaki için 3 lapis gerekir.

Yüksek Seviye Büyüler

Oyunda büyü masası kendi başına sadece 8 deneyim seviyesine kadar olan büyüleri ekleyebiliyor. Daha güçlü büyüleri eşyalarınıza ekleyebilmek için büyü masasının etrafına kitaplık yerleştirmeniz gerekiyor. Büyü masasının etrafına bir blok boşluk bırakacak şekilde, 18 adet kitaplık yerleştirerek maksimum seviyede büyüleri aktif hale getirebilirsiniz.

Büyü Masası Kitaplık
Büyü Masası Kitaplık

Büyüleri Birleştirmek ya da Çıkarmak

Diyelim ki iki adet kazma büyülediniz ve iki farklı yararlı büyü elde ettiniz. Keşke bu iki büyü tek kazmada birleşse. Oyunda bunu yapmanıza imkân tanıyan eşyanın adı “Örs”. Büyülediğiniz iki eşyayı örs içerisine koyarak büyülerinin birleştiği tek bir eşya elde edebilirsiniz. Bu şekilde aynı seviyede olan büyüleri de güçlendirebiliyorsunuz.

Bir eşyadaki gereksiz bir büyüyü çıkarmak için ihtiyacınız olan eşya ise “Zımpara Taşı”. Bu eşya da istediğiniz eşyadan büyüleri kaldırmanıza imkân tanıyor. Böylece istediğiniz özelliklere sahip eşyayı üretebilirsiniz.

Oyunda özellikle aradığınız bir büyü var, ancak eşya üretmek için gerekli malzemeleri israf etmek istemiyorsanız kitaplara büyü basabilirsiniz. Aynı eşyalara uyguladığınız gibi kitaplara büyü basarak, bu büyüleri sonraya saklayabilir ve örs aracılığıyla istediğiniz eşyaya ekleyebilirsiniz. Böylece fazladan deneyim puanlarınızı değerlendirebilir, eşya üretmek için gerekli malzemeniz olmasa da büyüleme yapabilirsiniz.

Oyunda örs ile büyü eklediğiniz eşyaları tamir etme imkânınız da var. Böylece çok uğraşıp en iyi büyüleri eklediğiniz eşyaları kaybetmemiş olursunuz. Ayrıca iki büyüyü birleştirdiğiniz zaman da yeni gelen eşya tamir edilmiş oluyor.

Sonuç

Sizler için derlediğimiz Minecraft büyü rehberi oyunda güçlenerek End Ejderhasını kesme görevinizde yardımcı olacaktır. Ejderi kesmek için End bölgesine nasıl gideceğinizi anlattığımız Minecraft End portalı nasıl yapılır? konumuza göz atabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir