Oyun Rehberleri

Grounded Başlangıç Rehberi

Grounded Başlangıç Rehberi

Obsidian Entertainment tarafından geliştirilen hayatta kalma oyunu Grounded, 2020 yılında erken erişim sürecini başlatmıştı. Geçtiğimiz günlerde bu süreci tamamlayıp tam haliyle oyun dünyasına giriş yaptı. Tam haliyle birlikte farklı içerikler de oyuna eklenmiş oldu. Grounded başlangıç rehberi, oyunu daha öncesinde deneyimlememiş oyuncuları erken oyun aşamasında oldukça rahatlatacaktır.

Grounded Başlangıç Rehberi

Oyunun ilk saatlerinde işinize yaracak ipuçlarını anlatmadan önce oyun hakkında bilgi vermek istiyoruz. Grounded’da oynayabileceğiniz Max, Willow, Pete ve Hoops adında 4 farklı karakter bulunuyor. Ancak bu karakterler gizemli bir şekilde karınca boyutlarına küçültülmüş. Oyunun amacı ise mikro boyutlardaki karakterler ile hayatta kalmaya çalışmak ve verilen görevleri tamamlamaktır. Bunu yapmak hiç kolay olmayacak çünkü çevrede birbirinden güçlü hayvanlar var. Hayvanlar derken karınca, bit, örümcek ve sinek gibi yaratıklardan bahsediyoruz.

Normal şartlarda zarar vermesi çok muhtemel olmayan hayvanlar, karınca boyutundaki karakterlere karşı çok tehlikeli olabiliyor. Sürükleyici hikaye yapısı ve keşfedilmesi gereken geniş bir arka bahçe oyunu eğlenceli bir hale getiriyor. Arka bahçeyi keşfederken bazı hayvanların oldukça agresif bazılarının ise siz vurmadan size saldırmadıklarını göreceksiniz. Bununla birlikte zorlu hayatta kalma koşulları da sizleri bekliyor olacak. Hazırladığımız Grounded başlangıç rehberi içerisindeki bilgilerden yararlanarak oyunda çok daha uzun süre hayatta kalabilirsiniz.

Kaynak Toplamaya Önem Gösterin

grounded baslangic rehberi kaynaklar

Gorunded oyunundaki en önemli şeylerden bir tanesi de kaynaklardır. Oyuna başlar başlamaz çevrenizde gördüğünüz her kaynağı toplayın. Özellikle yapraklar, karahindiba, kuru çalı, çakıl ve çimen gibi kaynaklar oyunun her aşamasında aktif olarak kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra keşfettiğiniz bölgenin altını üstüne getirin ve bulabildiğiniz her şeyi alın. Özellikle raflarda bulunan bandajlar ve çikolatalar canavarlara karşı savaşırken en büyük yardımcınız olacaktır.

Yerleşim Alanı Oluşturun

grounded baslangic rehberi yerlesim alani

Oyundaki yaratıklarının bazılarının aşırı agresif olduklarından bahsetmiştik. Siz yanından geçerken bir anda tehdit olarak algılayıp saldırmaya başlıyorlar. Böyle bir durumda kaçıp saklanabileceğiniz güzel bir yerleşim alanı kurun. Bu alanı zemine kurmak yerine kayalık veya bazı nesnelerin üzerlerine kurmaya özen gösterin. İlerleyen zamanda üreteceğiniz yay ve ok ile evinizden çıkmadan onları alt edebilirsiniz.

Haritayı Keşfedin

grounded baslangic rehberi kesif

Oyun her ne kadar bir evin arka bahçesinde geçiyor olsa da karakterler mikro boyutta olduğu için burası size devasa bir haritaymış gibi gelecek. Bu noktada yapmanız gereken şey çevreyi keşfetmektir. Grounded haritasını gezerken kendinizi korumak için yanınızda mutlaka bandaj ve yiyecekler bulundurun. Gittiğiniz bölgelerde ne olduğunu hatırlamak için oralara işaret bırakabilirsiniz.

Görevleri Tamamlamaya Çalışmadan Önce Ekipmanlarınızı Geliştirin

grounded baslangic rehberi ekipmanlari guclendirin

Görevleri yaparak ilerlemek isteyen oyuncular için kötü bir haberimiz var. Sadece görevlerle ilemek istediğiniz zaman görev bölgelerindeki canavarlar sizden çok güçlü olabiliyor. Çevredeki yaratıklara ölmeden görevleri yapmak için silahlarınızı upgrade etmenizi öneriyoruz. Böylece yaratıklara daha fazla hasar çıkartma potansiyeli elde edebilirsiniz.

Araştırmaları Sürekli Olarak Yapın

Grounded başlangıç rehberi içerisindeki en önemli kısım burasıdır. Haritada yeni bulduğunuz her nesneyi araştırma çadırında veya laboratuvarda araştırmaya çalışın. Oyunun en başında üretebileceğiniz nesneler çok limitli olacaktır. Fakat gittiğiniz yerlerde bulduğunuz yeni kaynakları araştırarak daha fazla ekipman (silah,zırh vb.), toplama aracı (balta, kazma, kürek vb.) ve eşya (kasa, yatak, ev parçaları) üretebilirsiniz.

Sizler için hazırladığımız Grounded başlangıç rehberi ile oyun başında yapmanız gerekenleri elimizden geldiğince anlatmaya çalıştık. Eksik olduğunu veya eklememizi istediğiniz fazladan bilgi olursa yorumlar kısmından iletebilirsiniz. Böylece en güncel içeriği oluşturmuş oluruz. Daha fazla oyun rehberleri için ilgili kategoriyi ziyaret edebilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir