Oyun Rehberleri

Düşük Sistem Gereksinimli Oyunlar (2023)

Düşük Sistem Gereksinimli Oyunlar

İçerisinde bulunduğumuz yıllarda dövizdeki artış sebebiyle bilgisayar parçaları da bir hayli pahalanmış durumda. Güzel parçalara sahip, canavar gibi bir sistem toplamak maalesef ki artık bir hayal gibi gözükmekte. Ancak bu durum sizi güzel oyunları tecrübe etmekten geri koymuyor. Bu yazımızda sizlerle uzun saatler boyunca keyifle oynayabileceğiniz düşük sistem gereksinimli oyunlar paylaşacağız.

Düşük Sistem Gereksinimli Oyunlar Listesi

Aşağıda yer alan oyunlar çok güçlü sistemlere gerek duymadan akıcı şekilde oynanabilmektedir. Hem tek başınıza hem de arkadaşlarınızla beraber oynayabileceğiniz bu oyunlar ile vaktin nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

Stardew Valley

stardew valley

Stardew Valley, başka bir oyunda rastlayamayacağınız türden bir huzura sahip. Oyun tarlanızı ekip, biçmekten çok daha fazlasını içinde barındırıyor. Oyundaki tüm NPC’ ler ile ilişkinizi geliştirerek yaşamlarını öğrenebilir, onlarla arkadaş olabilirsiniz. Kasabada düzenlenen etkinliklere ve yarışmalara katılarak eğlenebilirsiniz. Madende derinlere inebilir ve yaratıklarla savaşabilirsiniz. Stardew Valley size keşfedecek birçok içerik sunuyor.

Terraria/ Minecraft

terraria

Bu iki oyun özünde aynı hayatta kalma ve inşa etme mekaniklerine sahipler. Minecraft daha çok keşfetme öğelerine odaklanmışken, Terraria daha çok aksiyon içermekte. Terraria içerisinde birçok bossla savaşarak kendinizi geliştirmeniz ve ilerlemeniz gerekiyor. Minecraft içerisinde ise üstesinden gelmeniz gereken tek bir ana rakip bulunuyor, End Ejderhası.

Factorio

factorio

Factorio içerisinde oyuna, çakılmış bir uzay gemisinden sadece bir kazma ile kurtulmuş olarak başlayacaksınız. Oyunda rastgele olarak oluşturulmuş iki boyutlu gezegenleri keşfetmeniz ve kendinizi korumanız gerekiyor. Oyunu öğrendikçe uzaylılarla savaşan tanklar ve saniyeler içerisinde mega binalar inşa edebilirsiniz. Factorio içerisinde yapabileceğiniz şeylerin sayısı gerçekten nefes kesici.

Rimworld

rimworld

Rimworld’ de uzak bir gelecekte hayatta kalmaya çalışan bir koloniyi yönetmeye çalışacaksınız. Koloninizdeki insanların ihtiyaçlarıyla ilgilenecek, hayatta kalmaları için binalar ve gereçler inşa edeceksiniz. İş bölümlerini düzenleyecek, en efektif şekilde çalışmaları için yardımcı olacaksınız. Rimworld’ de amaç mükemmel koloniyi oluşturmak değil, koloninizin karşılaştığı sorunları en iyi şekilde çözebilmektir.

Katana Zero

katana zero

Katana Zero sizi isimsiz bir samuray suikastçının yerine koyuyor. Oyunda zamanı manipüle etme ve geleceği görme yeteneğiniz bulunuyor. Oyunda yer alan her seviye bir suikastın planlaması olarak bağlamsallaştırılıyor. Karakteriniz bir seviyede her öldüğünde, zaman geri sarılıyor ve seviyeyi baştan oynamaya başlıyorsunuz. Böylece hatanızı görüyor ve seviyeyi aşmak için farklı bir plan kurmaya başlıyorsunuz. Oyunda ilerledikçe isimsiz samurayın hikâyesini öğreniyorsunuz.

Dead Cells

dead cells oyuncukonseyi

Dead Cells, rogue lite türünde, aksiyon, platform oyunudur. Oyuna hikâye hakkında hiçbir bilgi verilmeden başlayacak, ilerledikçe hikâye hakkında küçük bilgiler edineceksiniz. Oyunda ölüp tekrar denedikçe parçaları birleştirmeye başlayacak ve keyifli bir hikâyenin parçası olacaksınız. Oyun bu güzel hikâye anlatımının yanında oldukça iyi bir aksiyon sistemine ve silah çeşitliliğine de sahip. Çok sayıda silah ve yetenek çeşitliliği ile uzunca bir süre tekrara düşmeden eğlenebilirsiniz.

Yeni bir sistem toplamanın oldukça zor olduğu bu dönemlerde sizi bu dertten kurtaracak düşük sistem gereksinimli oyunlar bu şekilde. Bu oyunların her biri sizi uzun saatler kendisine bağlayacaktır. Daha fazla oyun rehberi için sitemizde yer alan rehberler kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

ETS 2 Kar Modu
Oyun Rehberleri

ETS 2 Kar Modu

Euro Truck Simulator 2 oyuncuları aldıkları ağır yükleri teslimat noktasına götürmek için zorlu yollardan geçiyor. Oyuncular tarafından hazırlanmış mod paketleri sayesinde bu yolculuklar çok daha eğlenceli bir hal alıyor. Eğer

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir