Discord Hazır Oyun Sunucusu Şablonu

Discord hazır oyun sunucusu şablonu

Discord uygulaması aktif olarak kendini geliştirmeye devam ediyor. Artık insanların sunucu kurma, rol ayarlamaya veya diğer işlemleri yapabilmesi için saatlerce uğraşmasına gerek kalmadı. Discord hazır oyun sunucusu şablonu sayesinde sadece tek bir bağlantı ile sizlerde oyun sunucunuzu kolaylıkla elde edebileceksiniz.

Günümüzde önemli bir haberleşme ve iletişim uygulaması olarak görülen ve 100 milyondan fazla aktif kullanıcısı olan Discord uygulamasında her birey artık kendi topluluğunu oluşturmak istiyor. Kullanımı oldukça basit olsa bile ince ayarlamaları yapmak bazı kullanıcılar için zor olabiliyor. Bu tür zorluklardan kullanıcılarını kurtarmak isteyen DC’nin yaptığı yenilik sayesinde artık sunucu şablonları paylaşılabiliyor.

Discord Hazır Oyun Sunucusu Şablonu Hakkında

Paylaşmış olduğumuz Discord hazır oyun sunucusu şablonu içerisinde kayıt kanallarından rollere kadar tüm ayarları barındırır. Yayıncılar, botlar ve VIP üyelikler gibi roller özenle hazırlanmış ve kanallara uygulanmıştır.

Discord Hazır Oyun Sunucusu Şablonu Görüntüsü
Discord Hazır Oyun Sunucusu Şablonu Görüntüsü

Sunucu şablonunu kurmak oldukça basit olsa bile botlar aktarılamadığı için şablonu oluşturduktan sonra bu işlemi siz yapmalısınız. Sunucuya istediğiniz botları davet etmeli ve onların ayarlarını uygulamalısınız.

Aynı zamanda paylaşmış olduğumuz bu Discord hazır oyun sunucusu şablonu içerisinde eğlence gibi birçok kanalı barındırır. Tüm kanalların açıklamaları boş bırakılmış ve ayarlamaları rollere uygun hale getirilmiştir.

Discord Hazır Oyun Sunucusu Şablonu Nasıl Yapılandırılır?

Bu tarz şablonları yapılandırmak ortalama olarak bir saat kadar zamanınızı alır. Tüm yapılandırmayı tamamladıktan sonra oldukça profesyonel bir Discord sunucusu sahibi olursunuz. Peki bu yapılandırmayı en doğru ve sağlıklı şekilde nasıl yaparsınız?

1.Adım: Bu bağlantıya tıklayarak şablon ile sunucunu oluştur.

Yukarıda paylaşmış olduğumuz bağlantıya tıklayarak Discord uygulaması veya Discord Web üzerinden sunucunuzu istediğiniz isimde oluşturun. Oluşturduğunuz sunucu hazır roller ve ayarlar ile gelecektir.

2.Adım: Kayıt, güvenlik, moderasyon gibi botlarınızı oluşturduğunuz sunucuya davet ederek “Botlar” rolünü verin ve ayarlarını yapın.

3.Adım: Kanalları isteğinize göre düzenleyin. Eğer kanalları çoğaltmak istiyorsanız kanalın bulunduğu kategori ayarlarının gitmemesi için çoğaltmak istediğiniz kanala sağ tıklayın ve kanalı çoğalt seçeneğini işaretleyin. Bu sayede ayarları yeni oluşturacağınız kanallara atayabilirsiniz.

4.Adım: Rol isimlerini ve sıralamasını isteğinize göre düzenleyin. Eğer daha fazla rol oluşturmak istiyorsanız hazır rollere bakarak ayarlamalarını yapabilirsiniz. Fakat bu rollerin ayarlarını kanallar için tek tek uygulamanızda şart. Bu yüzden ana rolleri hazır gelen bu şablonda ek roller yapmanız daha uygun olacaktır.

Discord hazır oyun sunucusu şablonu konusunda sizlere yardımcı olmaya çalıştık. Hazırlanan bu şablon bizzat “Oyuncukonseyi.com” tarafından hazırlanmış olup izinsiz hiçbir şekilde kullanılamaz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Discord Emoji Paketi Nasıl Eklenir?
Teknoloji

Discord Emoji Paketi (Güncel 2024)

Discord kullanıcılarının birçoğu uzun uzun yazı yazmak yerine kendilerini kısa metinlerle ifade ederek emoji kullanmaktadır. Bir defa arkadaşlarınızla toplandığınız zaman uzun saatler boyunca sohbet edebileceğiniz Discord üzerinde emojiler kullanarak sohbetin
Discord Yazı Kodları
Teknoloji

Discord Yazı Kodları

Katıldığınız sunucularda kullanabileceğiniz birbirinden farklı Discord yazı tipleri bulunuyor. Farklı yazı tiplerini kullanarak yazdığınız metinler Discord sunucularında çok daha belirgin gözükecektir. Böylece yazdıklarınız çok daha dikkat çekici olacaktır. Yazı tipi

Kaydır Gelsin!

Lost Ark Tower Rehberi

Lost Ark Tower Rehberi

Lost Ark içerisinde 50 seviyeye ulaşarak oyun sonu denilen kısma adım atarsınız. Bu noktadan sonra oyunda katılabileceğiniz birçok içerik bulunmakta. Her biri karakterinizin gelişimi için gerekli olan farklı ödüller içermekte.
PUBG Taarruz Tüfekleri

PUBG Taarruz Tüfekleri ve Hasarları

Battle Royale türünün en popüler oyunlarından bir tanesi olan PUBG oyununda en çok kullanılan silah çeşitleri arasında taarruz tüfekleri bulunmaktadır. PUBG taarruz tüfekleri konusunda oldukça ciddi bir geliştirme yapmış ve
World Of Warcraft Sistem Gereksinimleri

World Of Warcraft Sistem Gereksinimleri

Blizzard Entertainment'ın geliştirdiği World of Warcraft günümüzde de milyonlarca online oyuncuya sahip en eski MMORPG'lerden birisidir. Oyundaki hikaye, oynanış ve mekanikler eski ve yeni nesil oyunculara hitap edebildiği için oyun
PlateUp Başlangıç Rehberi

PlateUp Başlangıç Rehberi

It's Happening tarafından geliştirilen PlateUp, Ağustos ayında çıkış yapmıştı. Twitch yayıncılarının arkadaşlarıyla birlikte oyunu oynamasıyla birlikte oyun kendi popülerliğini artırmaya başladı. Oyuna yeni başlamış ancak ne yapması gerektiğini bilmeyen oyuncular
Divinity: Original Sin 2 Türkçe Yama

Divinity: Original Sin 2 Türkçe Yama

Larian Studios tarafından geliştirilen taktiksel rol yapma oyunu Divinity: Original Sin 2 çıktığı günden itibaren sevilerek oynanıyor. Oyuncular, oluşturdukları karakterler ile oyunun muhteşem hikayesinde ilerleyerek gelişmeye çalışıyor. Hikayeyi ve görevleri
FM21 DF11 Mega Yüz Paketi

FM21 DF11 Mega Yüz Paketi Kurulumu

Football Manager 2021'i tüm detaylarıyla gerçekçi oynamak isteyen kullanıcılar, oyuncular tarafından yapılan FM21 mod paketleri kullanabiliyorlar. Oyunda yer alan bütün oyuncuların portrelerini birebir gerçekleriyle değiştiren FM21 DF11 Mega yüz paketi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir