Oyun Rehberleri

Coral Island Başlangıç Rehberi

Coral Island Başlangıç Rehberi

Oyuncuların uzun zamandır beklediği bağımsız yapım Coral Island nihayet çıkış yaptı. Oyuna başlamadan önce sizler için hazırladığımız Coral Island başlangıç rehberi ile gelişim sürecinizi hızlandırabilirsiniz. Bu rehber içerisinde yer alan bilgiler oyunun erken aşamasında işinizi kolaylaştıracaktır.

Coral Island Başlangıç Rehberi

Şuanda erken erişim olan Coral Island, sürükleyici oynanışı ve eğlenceli grafikleri sayesinde çok kısa sürede yüzlerce oyuncu tarafından beğenildi. Bu oyundan önce Stardew Valley oynadıysanız genel oynanış mekaniklerini kısa süre içerisinde öğrenebilirsiniz. Oynamadıysanız endişelenmenize gerek yok çünkü oyundaki yönlendirmeler genel mekanikleri öğrenmenize yetecektir.

Oyun Hızını Ayarlayın

Coral Island başlangıç rehberi içerisinde ilk olarak oyun süresinden bahsetmek istiyoruz. Ayarlar bölümünden oyunun akış hızını hızlandırabilir veya yavaşlatabilirsiniz. Oyun süresini 50% olarak bırakırsanız bir gün içerisinde çok fazla şey yapabilirsiniz. Ancak hızlı oyun akışı istiyorsanız oyun süresini 100% olarak değiştirebilirsiniz. Oyunda keşfedilecek bir sürü mekan ve büyük bir harita olduğu için 50% oyun hızında oynamanızda oynamanızı tavsiye ediyoruz. Bununla birlikte otomatik koşu ayarını aktif ederseniz gitmek istediğiniz yerlere çok daha hızlı ulaşabilirsiniz.

coral island baslangic rehberi oyun hizi

Müze İçin Gerekli Eşyaları Toplayın

Coral Island içerisinde çok fazla çöp kutusu mevcut. Bu çöp kutularında değerli eşyalar gizlenmiş olabilir. Gittiğiniz yerlerdeki çöp kutularını karıştırarak eğer şanslı gününüzdeyseniz çok iyi eşyalar bulabilirsiniz. Şehir merkezinde bulunan müzeye 50 adet eşya bağışlayabiliyorsunuz. Müzenin istediği eşyaları bulup bağışladığınızda görevi tamamlamış oluyorsunuz. Çöp kutuları müzenin istediği eşyaları bulma konusunda size yardım edebilir.

coral island baslangic rehberi muze esyalari

Haritada bir yerden başka bir yere giderken yol kenarında veya herhangi bir yerde ekilmiş bitkiler göreceksiniz. Bu bitkiler diğerlerine göre oldukça kolay bir şekilde fark edilebiliyor. Bu bitkileri çapalayarak içerisinden değerli malzemeler bulabilirsiniz. Dilerseniz çıkarttığınız malzemeleri satabilir dilerseniz de müzeye götürüp bağışta bulunabilirsiniz.

Madenleri Çok Daha Verimli Hale Getirin

Madenlere gittiğinizde elinizdeki kazmayı yere vurduğunuz zaman çatlaklar keşfetme ihtimaliniz var. Bu çatlakları kıra kıra yolu takip edip sonunda ikili maden bulabilirsiniz. Böylece daha fazla materyal toplamış olursunuz. Madencilik seviyeniz arttıkça maden yetenekleriniz içerisinde Double Ore’u geliştirmenizi tavsiye ediyoruz. Ayrıca madenlerde bulunan kutuları kırarak değişik madenleri elde edebilirsiniz.

coral island baslangic rehberi maden

Fast Travel noktalarını keşfedin. Oyunda büyük bir harita olduğu için hızlı ulaşım noktalarına ihtiyacınız olacak. Fast travel noktalarını aktifleştirmek için sizden belirli sayıda malzemeler isteyecek. Onları toplayıp bu noktalara yerleştirdiğiniz aman orası aktif hale gelecek. Bu noktalardan kendi çiftliğinize ışınlanabilirsiniz. Bu da gün içerisinde harcayabileceğiniz vakti daha verimli kullanmanıza yardımcı olacaktır.

Umuyoruz ki Coral Island başlangıç rehberi ile sizlere yardımcı olabilmişizdir. Eğer sizinde eklemek istediğiniz yerler varsa yorumlar kısmından bize ulaştırabilirsiniz. Daha fazla oyun rehberleri için ilgili kategoriyi ziyaret etmeyi unutmayın!

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

New World Başlangıç Rehberi
Oyun Rehberleri

New World Başlangıç Rehberi

Amazon Games tarafından geliştirilen New World çok fazla oyuncu tarafından oynanmaya devam ediyor. Henüz daha oyuna başlamamış veya yeni başlamış biriyseniz New World başlangıç rehberi işinizi kolaylaştıracaktır. Hazırladığımız rehber sayesinde

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir