Sistem Gereksinimleri

Cities Skylines Sistem Gereksinimleri 2023

Cities Skylines Sistem Gereksinimleri

Şehir kurma ve yönetme oyunları arasında en popüler oyunlardan birisi olan Cities: Skylines halen daha çok fazla oyuncu tarafından oynanıyor. Şimdiye kadar oyunu satın almadıysanız ve almayı düşünüyorsanız Cities Skylines sistem gereksinimleri ve oyunun kaç gb yer kaplayacağını sizler için anlattık. Böylece satın almadan önce bilgisayarınızın oyunu kaldırıp kaldırmayacağını öğrenebilirsiniz.

Cities Skylines Sistem Gereksinimleri Nedir?

Günümüzde bir şeyleri yönetme ve şehir kurma oyunları denildiği zaman akla ilk olarak Cities: Skylines geliyor. Bunun bir çok sebebi var. Oyunun oynanabilirliği, stabilliği ve grafikleri bu nedenler arasında yer alsa da Cities: Skylines’ın tercih edilmesinin asıl sebebi oldukça geniş mod desteğinin bulunmasıdır.

Mod paketleriyle birlikte oyun çok daha farklı ve ekstra içeriklere kavuşuyor. Tabi ki eklenen her mod paketiyle birlikte bilgisayarınıza ekstra yük bineceğini eklemeden olmaz. Cities Skylines sistem gereksinimleri ise şu şekilde;

Minimum Sistem Gereksinimleri

  • İşlemci: Intel® Core™ I7 930 veya AMD® FX 6350
  • Ekran Kartı: Nvidia® GeForce™ GTS 450 (1 GB) veya AMD® R7 250 (2 GB) veya Intel Iris Xe G7 (Tiger Lake)
  • RAM: 8 GB RAM
  • Depolama Alanı: 4 GB kullanılabilir alan
  • İşletim Sistemi: Windows® 7, 8.1 veya 10 Home 64 Bit

Önerilen Sistem Gereksinimleri

  • İşlemci: Intel® Core™ I7 2700K ya da AMD® Ryzen 7 2700X
  • Ekran Kartı: Nvidia® GeForce™ GTX 580 (1.5 GB) veya AMD® Radeon™ RX 560 (4 GB)
  • RAM: 16 GB RAM
  • Depolama Alanı: 4 GB kullanılabilir alan
  • İşletim Sistemi: Windows® 10 Home 64 Bit

Cities Skylines Kaç Gb Yer Kaplar?

cities skylines kac gb

Cities: Skylines’ı modlamadan oynayacaksanız eğer oyun için ayırmanız gereken boş alan 4 GB gibi oldukça düşük. Lakin oyunu modlamaya başladığınız zaman indirdiğiniz mod paketlerinin boyutuna göre istenen depolama alanı git gide artacaktır.

Günümüz şartlarında oldukça düşük olan Cities Skylines sistem gereksinimleri sayesinde oyun neredeyse bütün bilgisayarlarda oynanabilir. Böyle bir oyun için çok fazla grafiğe ihtiyacınız olmasa da yüksek grafik kalitesinde oynamak isteyen oyuncularda olacaktır. Lakin düşük donanımlara sahip iseniz grafik kalitesinden fedakarlık ederek çok akıcı oyun deneyimine kavuşabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir