Yapımcılar Zorluk Çeken Oyuncularla Sifu Tavsiyeleri Paylaştı!

Yapımcılar Zorluk Çeken Oyuncularla Sifu Tavsiyeleri Paylaştı

Sifu’ nun zorluğunda uzmanlaşmak isteyen oyuncular için, yapımcı firma Slowclap oyuncularla Sifu tavsiyeleri ve ipuçları paylaştı. Dün resmi olarak yayınlanan Sifu zorluğuyla oyuncuları terletiyor. Oyun, video oyunlarının zorluğu konusundaki tartışmaları da yeniden alevlendirdi. Haberin detayları sizlerle.

Yapımcı Ekipten Sifu Tavsiyeleri

Sifu, klasik dövüş sanatları filmlerine göndermeler yapılan, dövüş temalı bir oyundur. Oyunda karşınıza çıkan rakipleri dövüş tekniklerinizle alt ediyorsunuz. Ancak Sifu normal oyunlardan alışılagelen zorluk seviyesinden bir hayli yukarıda.

PlayStation Blog’daki bir yayında Sifu’nun geliştiricisi Slowclap, oyunun resmi sürümünden önce bazı ipuçları paylaştı. Slowclap’ın Topluluk Yöneticisi Felix Garczzynski tarafından yazılan yazı, üç bölüme ayrılmış durumda. İlk bölüm, genel oyun ilerleme ipuçlarına odaklanıyor, oyuncuların savunma yeteneklerini geliştirmelerini, çevrede kısayollar aramalarını ve en önemlisi sakin kalarak devam etmelerini öneriyor. İkinci bölüm Sifu’ nun boss dövüşlerine odaklanıyor ve oyunculara saldırıya geçmeden önce rakiplerini gözlemlemelerini, saldıracak boşlukları aramalarını öğütlüyor. Son olarak paylaşımda gruplarla dövüşürken etrafınızın çevrilmesine izin vermeden kalabalığı kontrol etmeniz gerektiği söyleniyor.

Sifu’ nun ana olayı, oyundaki dövüş mekaniğini öğrenerek oyuncu olarak kendinizi geliştirmeniz ve oyundaki 5 seviyenin üstesinden gelmeniz. Oyunu oynayan birçok oyuncu, oyunda uzmanlaşmak için gereken yüksek öğrenme eşiğinden memnunken, bazıları da oyunda kolay zorluk ayarının bulunmasının iyi olacağı görüşünde. Slowclap gelecekte oyuna zorluk seviyeleri ekleyebileceklerini ima etse de, en azından şu anda oyuncuların biraz yardımdan faydalanabileceğinin farkında. Gönderide yer alan ipuçları, zorluk çeken oyunculara, oyunda uzmanlaşmaları konusunda yardımcı olacaktır.

Video oyunlarının zorluk seviyesi hakkındaki tartışmalar giderek yaygınlaşıyor. Bazı oyuncular zorlu meydan okumalardan zevk alıyorken, bu durum oyuncuların oyun içerisindeki diğer içeriklerden mahrum kalmasına yol açıyor. Bir oyunun mekaniklerine alıştıktan sonra zorlu düşmanların üstesinden gelmek her ne kadar tatmin edici olsa da, bazı oyuncular sadece güzel bir hikâyeyi takip etmek istiyorlar. Maalesef ki şu anda Sifu bu şekilde rahatça oynayabileceğiniz bir oyun değil. En azından yapımcı ekibin Sifu tavsiyeleri sizlere oyun hakkında biraz yardımcı olacaktır.  Sizlerle günlük olarak güncel oyun haberlerini paylaşıyoruz. Takipte kalmak için sitemizde bulunan haberler kategorisini her gün ziyaret etmeyi unutmayın.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir