Oyun Rehberleri

Valorant İsim Gizleme Nasıl Yapılır?

Valorant İsim Gizleme Nasıl Yapılır?

 Valorant güncel olarak en popüler FPS oyunlarından bir tanesidir. Çevrimiçi olarak diğer oyuncularla oynanan bu oyunda bazılarımız oyun içindeki ismimizin görünmemesini isteyebiliriz. Bu gibi durumlarda oyun içi ayarlardan gizlilik ayarımızı değiştirerek kullanıcı adımızı gizlememiz mümkün olabiliyor. Valorant isim gizleme ayarı oldukça basittir ve bunun için yapmamız gereken küçük bir işlem bulunmaktadır.

Bu rehberimizde Valorant isim gizleme nasıl yapılır? sorusunun cevabını bulabileceksiniz. İşlemleri yapabilmemiz için yapmamız gereken ayarları nereden ve nasıl yapacağımızı adım adım göreceğiz. Yaptığımız bu işlemlerden sonra Valorant’ta adımızı gizlemiş olacağız.

Valorant İsim Gizleme Ayarları Nereden ve Nasıl Yapılır?

Valorant’ta kullanıcı adımızı gizlemek için yapmamız gerekenleri 4 adımda topladık. Aşağıda listelediğimiz 4 kısa adımı yaparak oyun içerisinde isminizi gizleyebilirsiniz. İsminizin yerini oyuna her girdiğinizde seçtiğiniz karakterin ismi alacaktır. Kendiniz ise isminizi “Ben” olarak göreceksiniz.

4 Adımda Valorant Nicki Nasıl Gizlenir;

  1. Oyuna giriş yapın.
  2. Oyun açıldıktan sonra sağ üstte yer alan çark simgesine basın.
  3. Açılan pencereden AYARLAR seçeneğine tıklayın.
  4. “Genel” sekmesinde bulunan “Gizlilik” ayarları bölümünde yer alan “İsmimi Grubumun Dışındakilerden Gizle” yazan seçeneği -Açık hale getirin.

Yaptığımız bu ayarlardan sonra Valorant isim gizleme özelliğini aktif hale getirmiş olacağız ve kullanıcı adımız diğer oyunculara görünmeyecektir. Anonim olarak oynamaya devam edebileceksiniz.

Valorant İsim Kimlere Gizlenir?

Valorant isim gizleme ayarını yaptıktan sonra isminizin kimlere veya nasıl gözükeceğini bilmiyorsanız;

  1. Kullanıcı adınızı sadece beraber oyuna girdiğiniz gruptaki kişiler görebilir.
  2. Oyuna girdiğinizde kullanıcı adınızı siz “Ben” olarak görürsünüz, tanımadığınız diğer oyuncular ise karakter adı olarak görür. Yani Reyna karakterini oynuyorsanız kullanıcı adınızın olduğu yerde sadece Reyna yazar.
  3. Kullanıcı adınız oyun bittikten sonra skor tablosunda görünür. Bu durumu engellemek mümkün değildir. Valorant tarafından böyle bir teknik özellik oyuna dahil edilmemiştir. Fakat oyun öncesi ve oyun sırasında kullanıcı adınız kesinlikle görünmez.

Bu işlemi genelde kişisel gizliliğine önem veren kişiler, içerik üreticileri veya canlı yayıncılar yapmaktadırlar. Eğer sizde Valorant isim gizleme işlemi yapmak istiyorsanız yukarıdaki adımları uygulayabilirsiniz. Daha fazla oyun rehberleri için kategorimize göz atabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir