Oyun Rehberleri

Sons Of The Forest Başlangıç Rehberi

Sons Of The Forest Başlangıç Rehberi

Sons Of The Forest çıktığı andan itibaren büyük bir ilgiyle oynanıyor. Daha öncesinde The Forest oynayan oyuncular atmosfere ve oyunun genel ilerleyişini kolayca kavradı. The Forest oynamamış oyuncular ise bu oyuna alışma konusunda zorlanabiliyor. Hazırladığımız Sons Of The Forest başlangıç rehberi, oyuna ilk defa giren oyunculara yardımcı olacak bilgileri içermektedir.

Sons Of The Forest Başlangıç Rehberi 2023

Sons Of The Forest hem oynanış hemde hikaye anlamında oldukça etkileyici ve sürükleyici bir oyun. Oyuna başladığınız andan itibaren içerisine düştüğünüz durumun farkına varıyorsunuz. Özellikle ada içerisinde karşılaştığınız ilk canavardan sonra otomatik olarak ne yapmanız gerektiğini anlayabiliyorsunuz. Eğer nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız aşağıdaki konu başlıklarını dikkate almanızı tavsiye ediyoruz.

Düştüğünüz Alandaki Eşyaları Toplayın

sons of the forest ilk loot

Oyunun başında hayatta kalabilmek için en ufak bir gofrete bile ihtiyacınız olacaktır. Başladığınız noktada kutular ve eşyalar göreceksiniz. Her bir çantayı özenle araştırıp içindekileri toplayın. Böylece sizi bir iki gün boyunca idare edebilecek yiyecekleri ve bazı araçları elde edebilirsiniz.

Çevreyi Araştırmaya Başlayın

Hayatta kalıp gelişebilmek için çevrenizdeki her şeyi araştırın. Gezinirken çalılıkları, taşları ve yemişleri toplayabilirsiniz. Geçtiğiniz her çalılığına baltanızla vurarak ateşi harlamak için kullanabileceğiniz yaprakları elde edebilirsiniz. Ayrıca bazı çalılıklardaki yemişleri yiyerek açlığınızı bir miktar giderebilirsiniz.

Envanterinizi Açıp Eşyaların Yerlerini İnceleyin

sons of the forest envanter sistemi

Sons Of The Forest oyunundaki envanter sistemi oldukça detaylı düşünülmüş. Etratfan topladığınız eşyalar, taşlar, odunlar, yiyecekler ve içecekler büyük bir çanta içerisinde bulunuyor. İlerleyen aşamalarda zorlanmamak için ilk bulduğunuz boşlukta I tuşuna basarak envanterinizi açın. Mouse ile sağ sol yaparak bütün envanteri inceleyebileceğinizi unutmayın.

Kamp Ateşini ve İlk Çadırınızı Hazırlayın

Sons Of The Forest başlangıç rehberi yazımızın en önemli kısmına geldik. Etrafta gezinip biraz keşif yaptıktan sonra ilk ateşinizi ve çadırınızı oluşturun. Çadırınızı su akıntısının olduğu yerlere kurmak iyi bir fikir olacaktır. Suyun içerisindeki balıkları avlayarak hem kendinize hemde ekibinize doyurucu yemekler hazırlayabilirsiniz. Elinizdeki malzemeler ile çadırı kurup geceyi hızlı bir şekilde geçebilirsiniz. Aynı zamanda oyunu da kayıt edebilirsiniz.

GPS Cihazını Kullanın

sons of the forest gps kullanimi

M tuşuna basarak açabildiğiniz GPS cihazı sayesinde ada içerisinde kaybolmadan ilerleyebilirsiniz. Bu cihazda işaretli bölgelere doğru ilerleyebilirsiniz. Ayrıca yine GPS cihazında göreceğiniz kamp alanlarında değerli eşyalar bularak gelişim hızınızı artırabilirsiniz. Ancak o bölgeleri lootlarken yerlilere ve diğer yaratıklara karşı dikkatli olmanızı tavsiye ediyoruz.

Surlarınızı Oluşturun

Sons Of The Forest başlangıç rehberi içeriğimizde sıra savunma sistemlerini anlatmaya geldi. The Forest oynamış oyuncular surlar ve tuzakların önemini bilmektedir. Kendi bölgenizi kurduktan sonra çevresini surlar ile kaplayarak canavarların size yaklaşmasını geciktirebilirsiniz. Ayrıca surların önüne koyacağınız tuzaklar sayesinde onların canlarını azaltabilirsiniz. Surları kurduktan sonra uçlarını sivrileştirebileceğinizi de hatırlatmak isteriz.

Daha Büyük Ev Yapın

sons of the forest baslangic rehberi onerileri

Ada içerisinde gezinip güzel bir yer keşfettiğiniz zaman oraya kurulmaya başlayabilirsiniz. Kalabalık bir ekiple oynuyorsanız köy sistemindeki gibi tekli evler yapabilir veya bir tane büyük ev yapabilirsiniz. Dilerseniz hazır bir plan üzerinden ilerleyebilir dilerseniz de kendi üssünüzü sıfırdan kurabilirsiniz. Kendi üssünüzü kurmak istiyorsanız duvarları ve sütunları da sizin dikmeniz gerekiyor.

Değerli ziyaretçilerimiz için hazırladığımız Sons Of The Forest başlangıç rehberi buraya kadardı. Bizim atladığımız bir nokta varsa yorumlarda belirtebilirsiniz. Oyuna girdikten sonra performans sorunu yaşıyorsanız Sons Of The Forest FPS arttırma içeriğimize göz atabilirsiniz. Keyifli oyunlar dileriz!

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

FM 2023 Chelsea 4-3-3 Taktiği
Oyun Rehberleri

FM 2023 Chelsea 4-3-3 Taktiği

Football Manager oyuncularının kullanabileceği binlerce taktik var. Oyuncular kendi takımlarına göre geliştirdikler taktikler sayesinde FM 23 kariyerlerinde başarıya ulaşabiliyor. Eğer oyundaki kariyerinizde Chelsea ile oynuyorsanız FM 2023 Chelsea 4-3-3 taktiği

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir