Mobile Legends Başlangıç Rehberi (2024)

Mobile Legends Başlangıç Rehberi

Mobile Legends başlangıç rehberi içerisinde oyuna ilk başladığınızda kendinizi nasıl geliştirebileceğiniz, yararlı taktikler, karşıt şampiyonlar ve benzer şeyler bulunuyor.

Yıllar önce League of Legends için henüz mobil sürüm yokken benzer bir yapı ile karşımıza çıkan Mobile Legends, Çin menşeili Moonton tarafından Android ve IOS cihazlar için piyasaya sürüldü. LOL ile kıyaslandığında oynaması çok daha sade olan ve teknik bakımından çok fazla bilgi içermeyen Mobile Legends oyuncu sayısını son dönemde yukarıya çekmeyi başardı.

Mobile Legends Başlangıç Rehberi

Mobile Legends, MOBA türünde çıkmış bir oyundur. Çevrimiçi oynanır ve takımlar 5’e 5 eşleşirler. Bu oyunda profesyonel olmanız için reflekslerden daha çok oyun bilgisi ve taktik gereklidir. Biz Mobile Legends başlangıç rehberi yazımızda sizlere bu konularda yardımcı olacağız.

Oyunun Nasıl Oynandığını Kavrayın!

Mobile Legends oyununun nasıl oynandığını öğrenmek sadece birkaç gününüzü alacaktık. Eğer taktiksel çalışmaya uygun biriyseniz zamanla oyunda üst seviye liglere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. MLBB toplamda 3 koridor ve 1 ormandan oluşmaktadır. 5 kişiyle oynanan oyunda 1 üst koridor, 1 orta koridor, 2 alt koridor ve 1 orman karakteri bulunmalıdır. Düşük liglerde bu duruma yatkın olan kişi sayısı az olduğu için farklı bir senaryo ile karşılaşırsanız şaşırmayın. Rekabetçi oyunda lig seviyenizi yükselttikçe taktiksel oynayan kişilerin sayısı artacak ve normal senaryo ile karşılaşacaksınız.

Mobile Legends başlangıç rehberi içerisinde oyunun temel bilgisini aktarırken kendinize bir adet rol seçmeniz gerektiğini de belirtmemiz gerekiyor. Oyunda bulunan şampiyonlar içerisinden size uygun yetenekleri olan şampiyonları belirleyin. Daha sonrasında aktif meta içerisinde bu şampiyonların hangi rolde ve hangi koridorda daha çok oynandığına göz atın. En çok oynanan rol ve koridoru kendinize misyon belirleyerek sürekli o bölgede oynayın. Böylece kendinizi daha hızlı geliştirecek ve belirlediğiniz şampiyonlara hızlı bir şekilde adapte olabileceksiniz.

Minyon, Minyon ve Daha Çok Minyon!

Mobile Legends başlangıç rehberi için size verebileceğimiz bir diğer taktik ise oyundaki minyon sistemidir. MLBB oynarken bilmeniz gereken, türündeki benzer MOBA oyunlar gibi son vuruş yapmanız gerekmez. Sadece koridorda bulunarak bile altın kasabilirsiniz. Fakat bu noktada devreye daha çok altın sistemi girer. Ne kadar çok farm yaparsanız o kadar hızlı gelişir ve rakiplerinizin önüne geçersiniz. Oynadığınız koridorda minyonları temizledikten sonra mutlaka ormana giriş yaparak oradaki yaratıkları da kesin. Bunu yapmadan önce koridorunuzu hızlı bir şekilde ittirin.

Bu tarz oyunlarda sadece öldürme odaklı oyun oynamanız sizi ileriye taşımaz. Hem kill almalı hem farm yapmalısınız. Bunu yapabilmenizin en iyi yolu aradaki dengeyi iyi kurmanızdan geçer. Sürekli oynanan oyun ve yapılan oyun pratiği ile bunu kafanızda otomasyona bağlayabilirsiniz. Doğru düşünerek oynamak sizi üst seviye liglere çıkartır.

Global Hedeflere Odaklanın!

Mobile Legends: Bang Bang oyununda, haritada bulunan global hedeflere odaklanmak takım olarak sizi öne taşır. Rakip takımın kulelerini hedef alarak hızlı bir şekilde indirmeniz size takım olarak para ve tecrübe kazandıracaktır. Haritadaki ekstra bonus ve güç veren yaratıkları indirmekte takım olarak sizi yine öne çıkartır. Bu yüzden oyundaki ilk amacınızın kazanmak olduğunu unutmadan bol bol hedeflere odaklanın. Lord ve kaplumbağa çıkış sürelerini takip ederek takım olarak onları kesmeye gitmeli ve size verdiği güçlendirme ile ekstra altını kazanmalısınız.

Kaplumbağa: Oyuna başladıktan sonra 3.dakikada ortaya çıkar. Toplam 4 dakika boyunca haritada kalır. Kaplumbağaya son vuruş yapan oyuncu kaplumbağa gücü güçlendirmesini kazanır.

Lord: Oyuna başladıktan sonra 9.dakikada ortaya çıkar. Lord’u kesen takım onu yanına alır ve koridoru Lord ile beraber itekler. Oyunu bitirmek için oldukça önemli bir görevdir.

Yayın ve Video İzleyin!

MLBB başlangıç rehberi içerisinde size vereceğimiz son ipucu ise yayın ve video izlemeniz üzerine olacaktır. Twitch, Youtube veya benzer platformlarda profesyonel düzeye ulaşmış Mobile Legends oyuncularının yayınlarını izleyerek nasıl oynadıklarını gözlemleyebilirsiniz. Bu sayede hem oynadıkları karaktere hem oynadıkları role karşı bilginiz artacaktır. İzleyeceğiniz içerikleri seçerken kendi belirlediğiniz rollerde oynamalarına özen gösterin.

Mobile Legends başlangıç rehberi konusunda sizlere aktaracaklarımız şimdilik bu kadar! Eğer daha fazla benzer içerik görmek istiyorsanız mobil oyunlar kategorisine bir göz atabilirsiniz. Konsey iyi oyunlar diler ^^

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Brawl Stars Hediye Elmas Kodu
Mobil Oyunlar

Brawl Stars Hediye Elmas Kodu 2024

Brawl Stars, mobil strateji oyunları arasında dünya çapında en çok oynanan oyunlardan bir tanesidir. Yoğunlukla genç oyuncular tarafından tercih edilen Brawl Stars, oldukça keyifli oynanışa sahiptir. Oyun mağazasından elmas karşılığında

Kaydır Gelsin!

FM 2023 Regen Yüz Paketi

FM 2023 Regen Yüz Paketi

Football Manager oyunlarının olmazsa olmaz modlarından bir tanesi de Regen yüz paketidir. Oyuncuların yüzlerini çok daha gerçekçi hale getiren FM 2023 Regen yüz paketi çoğu oyuncu tarafından çok sık kullanılmaktadır.
Steam Deck Özellikleri Nelerdir? Alınır Mı?

Steam Deck Özellikleri Nelerdir? Alınır Mı?

Valve Corporation tarafından geliştirilen Steam Deck el içi oyun konsoluna ait yeni bilgiler duyurulmaya başlandı. Steam Deck, güçlü donanımı, ergonomik tasarımı, ekran boyutu ve çözünürlüğü ile oyuncuların ilgisini çekmeyi başarmıştı.
Discord Spotify Bağlantısı

Discord Spotify Bağlantısı Nasıl Yapılır?

Oyuncular tarafından çok sık kullanılan Discord uygulamasında arkadaşlarınızla konuşurken dinlediğiniz müziği görmeleri için DC ile Spotify bağlantısı yapabilirsiniz. Böylece hoşunuza giden müzikleri merak eden arkadaşlarınız hangi şarkıları dinlediğinizi görebilecektir. Arkada
GTA The Definitive Edition Sistem Gereksinimleri

GTA The Definitive Edition Sistem Gereksinimleri

Grand Theft Auto tüm serileri oyuncuların gözdesi olmayı başarmıştı. Özellike GTA 5 oyunu dünya çapında milyonlarca oyuncu tarafından oynandı ve oynanmaya devam ediyor. Buna ek olarak GTA oyunlarının eski versiyonlarının
PUBG New State İkinci Alfa Testi Duyuruldu!

PUBG New State İkinci Alfa Testi Duyuruldu!

PUBG'nin yeni oyunu PUBG New State ikinci alfa testi ile oyuncularına kapıları açıyor. Google Play Store'da 20 milyonu geçen ön kayıt başvuru sayısına ulaşan oyun için yeni bir test süreci
New World Karakter Gözükmeme Sorunu Çözümü

New World Karakter Gözükmeme Sorunu Çözümü

New World çıkış yapar yapmaz büyük bir ilgiyle oynanmaya başlandı. Oyuncuların bir kısmı oyunu problemsiz oynarken bazılarında çeşitli sorunlar baş göstermeye başladı bile. New World karakter gözükmeme sorunu genel olarak
Crossroads Inn 2

Crossroads Inn 2 Duyuruldu!

Orta çağda gerçek zamanlı olarak han işlettiğimiz ve oldukça eğlenceli içerikleriyle karşımıza çıkan oyunun yeni sürümü duyuruldu. Crossroads Inn 2 Steam'de açıldı ve bazı detaylar paylaşıldı. Klabater firması tarafından geliştirilen
OSM Anti 4-3-3 Taktik

OSM Anti 4-3-3 Taktik 2024

OSM Anti 4-3-3 taktiği nedir? Online Soccer Manager (OSM) oyunu stratejiye dayalı bir menajerlik oyunu olduğu için takımımızı sahaya sürerken rakibimize göre taktikler belirlemeliyiz. Bu taktikleri belirlerken rakibimizi analiz edip

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir