Oyun Rehberleri

Minecraft Tohum Kodları (En İyi Olanlar)

Minecraft Tohum Kodları

Minecraft oyuncuları oluşturdukları yeni haritalarda rastgele bölgelerde başlamaktadır. Minecraft tohum kodları ile oyuna rastgele bölgelerde başlamak yerine istedikleri özel bir yerde başlayabiliyorlar. Bu içeriğimizde Minecraft en iyi başlangıç noktaları hakkında bilgileri sizlerle paylaşacağız.

Minecraft Tohum Kodları Nedir?

Minecraft evrenindeki her bir harita tamamen rastgele olarak oluşturulmaktadır. Bununla birlikte her bir evrenin kendine ait tohum kodu (seed) vardır. Rastgele haritaların başlangıç yerleri ise oyundaki gelişim için oldukça önem arz etmektedir. Özel olarak hazırlanmış tohum kodları ile oyuna çok iyi başlangıç yapabilirsiniz. Örneğin bir köyün yanında başlarsanız gelişim için gerekli olan malzemeleri ve kaynakları köylü evlerinden kolayca bulabilirsiniz.

Minecraft Tohum Kodları 2022

Aşağıda paylaşacağımız Minecraft tohum kodları, oyunun sürümlerine göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle seedleri kullanmadan önce doğru sürümde olduğunuzdan emin olun.

2689156606574652174

Minecraft 1.20 tohum kodları arasında en iyilerinden bir tanesidir. Çorak arazinin yanındaki çölün üzerine kurulmuş köye yakın ve yıkılmış portala sahip bir alanda başlangıç yaparsınız. Burada 1.20 sürümü ile oyuna eklenmiş olan develeri ve yeni özellikleri de test etme imkanınız olacaktır.

3546842701776989958

Sahil kenarındaki outposta yakın kurulmuş köyün dibinde başlarsınız. Bu bölgede gemi kalıntıları ve piramidler de yer almaktadır. Buradan biraz uzaklaşmaya başladığınız zaman sizi bataklık karşılıyor olacak. Bu seedi kullanmak için Minecraft 1.19 sürümüne sahip olmanız gerekmektedir.

859337968100847433

Mantar cenneti olarak bilinen bu seed ile oyuna hızlı bir başlangıç yapabilirsiniz. Bir sahil kenarında oyuna başlayıp etrafta dolaştığınızda çevrenizin büyükl mantar ağaçları ile kaplı olduğunu göreceksiniz. Mantarlarla dolu bir başlangıç yapabileceğiniz bu seedi Minecraft 1.18 versiyonunda kullanabilirsiniz.

Yukarıda yer verdiğimiz Minecraft tohum kodları oyunun JAVA versiyonu için geçerlidir. Oyunu xbox üzerinden oynuyorsanız en iyi Minecraft Xbox seedleri konumuzu inceleyebilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir