Oyun Haberleri

League of Legends Yeni AFK Ceza Sistemi Geliyor!

League of Legends Yeni AFK Ceza Sistemi Geliyor!

League of Legends yeni afk ceza sistemi trollerin ve toxic oyuncuların korkulu rüyası olacak. Hali hazırda bulunan League of Legends leaverbuster uygulamasının üzerine yapılan değişiklikler çok daha etkili bir hal alacak. Bu sayede AFK bırakıp giden veya kasıtlı olarak oyunu terk eden oyuncular önceki sisteme kıyasla çok daha fazla ceza alacak.

League of Legends Yeni AFK Ceza Sistemi

Oyundan bilerek çıkan veya kasıtlı AFK bırakanların raporlarının sayısı artmış olacak ki oyunun geliştiricileri duruma bir el atmak istemişler. Şuanda çalışan LeaverBuster sistemi yeni değişiklikler ile birlikte kimseyi affetmeyecek gibi gözüküyor. LOL oyuncularının bildiği üzere şuan ki sistemde AFK kalıp LOL düşük öncelikli sıra cezası alan oyuncuların ceza süreleri yavaş yavaş artmakta. Fakat bu durum AFK oyuncuların 9%’u tarafından tekrar ediliyor ve ceza almalarına rağmen yine aynı şeyi yapıyorlardı.

Yeni ceza sistemi ile birlikte AFK kalan oyuncular belirli bir süre boyunca yeniden sıraya giremeyecekler. Önceden bu durum 5 dakika ve tekrar edilmeye bağlı olarak artıyordu. Değişen sistemle birlikte AFK kalan oyuncular hiç bir şekilde yeni bir oyuna geçemeyecekler. Bu sayede oyunlardaki eşitsizlik azalmış olacak. Tabi ki bu durum yine bir süreliğine devam edecek.

League of Legends yeni AFK ceza sistemi tabi ki de elektriği gittiği için çıkan oyuncuları ve bunu kasıtlı olarak yapanları ayırt edebilecek. Elektriği gittiği veya elinde olmayan bir nedenden dolayı afk kalan oyuncular bu sistemin dışında tutulacağını düşünüyoruz. Sizce yenilenen bu sistem AFK oyuncuların sayısını azaltmaya yetecek mi? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından belirtebilirsiniz. Daha fazla oyun haberleri için ücretsiz bültenimize katılabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir