Oyun Rehberleri

King of Retail Başlangıç Rehberi

King of Retail Başlangıç Rehberi

Simülasyon oyun tutkunlarının severek oynayacağı King of Retail, erken erişim süreciyle oyun dünyasına giriş yaptı. Freaking Games tarafından geliştirilen oyun Steam’de oldukça fazla olumlu yorum aldı. Oyuna yeni başlayacaksanız King of Retail başlangıç rehberi sizler için güzel bir yol gösterici olacaktır.

King of Retail Başlangıç Rehberi

Son dönemlerde simülasyon oyunları oldukça popüler olmaya başladı. Simülasyon oyunları sayesinde gerçek hayatta yapamayacağımız veya yapmayı göze alamadığımız işleri yapabiliyoruz. King of Retail oyunu da bu duruma çok iyi bir örnektir. Oyunda kurduğunuz dükkanda satış yaparak kendi mağaza krallığınızı kurmaya çalışıyorsunuz. Tabi bunu yapmak göründüğü kadar kolay olmuyor. Dükkanı açacağınız bölge, müşterilerinize gösterdiğiniz özen, mağazanın tasarımı ve ürünlerinizin satış fiyatları gibi etkenler gelişmenizde oldukça önemli. Klasik bir simülasyon oyununa kıyasla çok daha detaylı bir oyun diyebiliriz. Lafı fazla dolandırmadan sizleri King of Retail başlangıç rehberi ile başbaşa bırakalım.

King of Retail Başlangıç Rehberi: Oynanış

King of Retail oyunculara çok derin bir oynanış sunmasa da keyifli vakit geçirmeye yetiyor. İlk başta biraz karışık gibi görünse de ilk mağazayı hazırladıktan sonra sürece alışıyorsunuz. Deponuzdaki eşyaları mağazadaki raflara eklemek için çok bir çaba harcamanız gerekmiyor. Tek yapmanız gereken şey depodaki malları açtıktan sonra rafların yanına gidip dizmek istediğiniz ürünü seçip rafa sürüklemek. Bu da oyunu casual hale getiren en önemli özellik diyebiliriz.

king of retail baslangic rehberi magaza duzeni

Mağazınızdaki gidişatı kontrol edebileceğiniz bir yönetim ofisiniz de mevcut. Gün sonunda ofise geçerek reklam verebilirsiniz, mağazanızı büyütebilirsiniz, kar ve zarar tablonuzu görebilirsiniz, yeni işçi alabilir ve onların çalışma sürelerini belirleyebilirsiniz. Bağımsız bir oyundan beklenmeyecek kadar detaylı olması oyunu çok daha zevkli hale getiriyor.

Gelişim Süreci

Oyunun en keyifli yanı gelişim sürecidir. Bu süreç oldukça yavaş ve oturaklı bir şekilde ilerliyor. Oyunu kariyer modunda oynuyorsanız sizleri zorlu görevler bekliyor olacak. Elinizdeki bütçe çok sınırlı ve sizden istenenleri gerçekleştirmek içni biraz vakit harcamanız gerekiyor. Mağazanızı geliştirmenin en hızlı yollarından bir tanesi müşteri kitlesini iyi analiz etmekten geçiyor.

king of retail baslangic rehberi populasyon

Dükkanınızın konumuna göre müşteri portföyünüz de değişiyor. Gün sonunda yönetim ofisine gittiğinizde müşteri portföyünüze uygun reklam vererek satışlarınızı 2’ye hatta 3’e katlayabilirsiniz. Satışları artırmanın bir diğer yöntemi de müşteriler ile ilgilenmektir. Özellikle mağazayı açtığınız ilk zamanlar kapının önüne gelen müşteriler ile elinizden geldiğince konuşmaya çalışın. Eğer onlarla ilgilenmezseniz mağazanın içerisine girmek yerine kapıdan bakıp geri giderler. Bazı müşteriler mağazanın içerisine girip rafların yanında size danışmak isterler. Onlarla konuşmak için yeni bir işçi alabilir veya kendiniz bu işi halledebilirsiniz. Orada doğru konuşmaları yaparak satışı tamamlamaya çalışın.

Çalışan Seçimi

King of Retail başlangıç rehberi içerisinde çalışan seçimlerinden bahsetmek istiyoruz. Oyun her ne kadar bağımsız geliştirici tarafından yapılmış olsa da detaylara çok fazla önem verilmiş. Mağazanıza çalışan alacağınız zaman başvuruları görmek için formları açtığınız zaman detayları fark edebiliyorsunuz. Her bir çalışanan geçmişi, çalıştığı yerler ve süreleri bu formlarda yer alıyor. Kendinize uygun adayı belirleyip iş görüşmesine geçtiğinizde işe alacağınız çalışanın yeteneklerini, güçlü ve zayıf yanlarını görebiliyorsunuz. Bu aşamada kendinize bir strateji belirleyip en doğru kararı vermek zorundasınız.

king of retail baslangic rehberi calisan secimi

İsterseniz çok yeteneği olmayan ancak gelişeceğini düşündüğünüz kişileri işe alabilirsiniz. Bu durumda onların gelişmesi için kurslara gönderebilirsiniz. Dilerseniz de her anlamda yetkin ve kaliteli kişileri işe alıp yolunuza devam edebilirsiniz. Fakat burada önemli bir detay var. Çok iyi çalışanlar sizden yüksek ücret istemektedirler. Mağazanızın gelirlerine göre karar vermenizi tavsiye ediyoruz.

king of retail baslangic rehberi calisan maaslari

Mağaza Tasarımı

Ürünlerinizi satacağınız mağazaları dilediğiniz gibi dekore edebilirsiniz. Mağazanızı satacağınız ürünlerin türüne göre dizayn ederek çok daha gerçekçi bir oyun deneyimi elde edebilirsiniz. Mağaza tasarımı ne kadar iyi ve uyumlu olursa mağaza önünden geçen müşterilerin ilgisini çekme olasılığınız artacaktır. Bu da doğrudan satışlarınıza yansıyacak.

Fiyatlandırma

Mağazanızdaki ürünlerin fiyatlarını belirleme de özgürsünüz. Bir ürünün fiyatını belirli bir oranın üstüne çıkarttığınız senaryo da müşteriler mağazaya girip ürüne bakacak ve satın almadan geri çıkacaklardır. Kar oranınızı artırmak isterseniz gün sonunda yönetim ofisindeki bilgisayardan satış yapacağınız ürünleri indirimli olarak satın alıp maksimum 40% kar ile satmanız gerekiyor. Böylece hem ürünün indirimi sayesinde alırken kazanmış olacaksınız hemde satarken ekstra kar elde etmiş olacaksınız.

King of Retail başlangıç rehberi ile oyunun her noktasına değinmeye çalıştık. Umuyoruz ki rehberimizi faydalı bulmuşsunuzudur. Daha fazla oyun rehberleri için ilgili kategoriyi ziyaret etmeyi unutmayın!

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Fortnite Hediye Kodları
Oyun Rehberleri

Fortnite Hediye Kodları Şubat 2024

Fortnite kodları Şubat ayı içerisinde kullanılabilecek birçok ücretsiz kostümleri, oyun içerisinde harcayabileceğiniz V-Bucks ve farklı ödülleri içeriyor. Sizler de içeriğimizde yer vereceğimiz Fortnite hediye kodları sayesinde hesabınıza birbirinden güzel görünen

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir