Oyun Rehberleri

God of War Başlangıç Rehberi

god-of-war-baslangic-rehberi

God of War, Playstation platformunda çıkışını yaptığından beridir sahip olduğu dünyası ve dövüş sistemiyle oyuncuların gönlünü kazanmış durumda. Dövüş sisteminde sağladığı özgürlük oyuncuyu sıkmadan uzun süreler oyunda tutuyor. Ayrıca sahip olduğu hikâye de pastanın üstündeki vişne kıvamında. Tüm bu özellikler onu en iyi oyunlardan birisi yapıyor. PC platformu oyuncuları bu zamana kadar oyunu ancak uzaktan izleyebiliyorlardı. Ancak bu durum sona erdi. Oyun 14 Ocak itibari ile PC platformuna da çıkış yapmış olacak. God of War Başlangıç Rehberi oyuna PC platformunda ilk defa adımını atan kişilerin oyundan aldığı keyfi arttırmak için birçok tüyo içeriyor.

God of War Başlangıç Rehberi

Oyunda her yeri keşfetmelisiniz. Birçok oyunda bu tavsiye işe yarıyor ancak en önemli yere sahip olduğu oyun God of War. Oyunda ilerlerken gitmediğiniz her bir yolda sandık ve değerli eşyalar olabilir. Bunları kaçırmak sizi oyunun ilerisinde dezavantaja sokabilir. Ayrıca haritanın her bir bölümü diğer kısmında ne yapmanız gerektiğine dair rehber niteliğinde.

Oyunda savaşmak kolay bir görev değil ve pratik yapmanız gerekiyor. Karşılaşacağınız ilk düşmanlar kum torbanız olmak konusunda gayet iyiler. Oyunda Leviathan Axe isimli bir baltanız ve gelen saldırıları bloklayabileceğiniz bir kalkanınız var. Oyunda L1 tuşuna basarak kalkanınızı blok yapmak için kaldırabilirsiniz. Eğer zamanlamayı tutturabilirseniz savuşturma yapma imkânınız var. Savuşturma yapmak birçok düşmanı bir süreliğine etkisiz hale getirerek size oldukça fazla hasar vurma imkânı sağlar. Ayrıca baltanızı fırlatabilirsiniz de. Bunu yapmak için öncelikle L2 tuşuna basıp nişan alabilir ve R2 tuşuyla fırlatabilirsiniz. Bunu yapmak düşmanları donduracak ve size hasar verme imkânı tanıyacaktır. Oyundaki birçok düşmana karşı bu iki yetenek işinize yarayacaktır. Bir diğer önemli yetenek ise yuvarlanma. X tuşuna basarak tehlikelerden yuvarlanarak uzaklaşabilirsiniz. Sonrasında ağır saldırı yaparak düşmanı gafil avlayabilirsiniz.

Oyunda düşmanlarınız hakkında bilgi edinmek için Codex rehber niteliğinde. Aynı düşmanla birkaç kez savaştıktan sonra üstesinden gelmenizde yardımcı olacak yöntemleri Codex aracılığıyla öğrenebilirsiniz.

Oyunda oldukça fazla zırh seçeneği mevcut. Ancak oyunun başında tek bir zırh seçimi yapıp onu geliştirmeniz birçok zırh satın almanızdan daha iyi olacaktır. Erken oyunda çok fazla zırh almak oyunun para birimi olan Hacksilver’ ınızın çok çabuk bitmesine ve ilerleyen safhalarda zırh alacak para bulamamanıza sebep olabilir. Verdiği etkilerin iyi olduğundan emin olduğunuz bir zırh seçerek onu geliştirmeye odaklanabilirsiniz.

Derlediğimiz God of War Başlangıç Rehberi sizleri bu büyük dünyayı keşfetmeye hazırlamış olacak. Daha fazla oyun rehberi için sitemize göz atabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir