Civilization VI Hileleri ve Konsol Komutları Nelerdir? Hile Konsolu Nasıl Açılır?

Civilization VI Hileleri ve Konsol Komutları

Firaxis Games’in geliştirdiği Civilization 6, oyun dünyasına 2016 yılında muhteşem bir giriş yaptı. Oyundaki amacınız kendi imparatorluğunuzu bulunduğuz çağın ötesine taşımaktır. Bunu yaparken farklı kültürler ve imparatorluklarla diplomasiler kurmalı veya onlarla savaşmalısınız.

Oyunda belirli bir noktaya geldikten sonra bir şeyler ters giderse Civilization VI hileleri ve konsol komutları sayesinde her şeyi toparlayabilirsiniz. Ancak hile açmak her zaman için beklediğiniz gibi sonuçlanmayabilir. Bu nedenle hile açmadan önce bütün ilerlemenizi yedeklemenizi tavsiye ediyoruz.

Civilization VI Hileleri ve Konsol Komutları Nelerdir?

  • Ctrl + 4: Kasanıza 1000 altın ekler.
  • Shift + “+”: İşaretlediğiniz şehirdeki popülasyonu arttırır.
  • Ctrl + “+”: İşaretli olan birliklerin seviyeleri artar.
  • Reveal All: Harita üzerindeki kapalı alanları açar.
  • Explore All: Bütün haritayı keşfetmenizi sağlar.

Civilization 6 oyununu çok fazla oynamak isteyen ancak fiyatından dolayı oynayamayan birçok oyuncu vardı. Epic Games, oyunu ücretsiz olarak sunduktan sonra oyun ciddi anlamda hype kazandı. Oyundaki oyuncu sayısı arttıkça hileler de türemeye başladı. Oyuncular Civilization 6 hileleri ile çok rahat ilerleyebiliyor. Çok uzun bir hile listesi bulunmasa da yukarıdaki Civilization VI konsol komutları sizler için yeterli olacaktır.

Civilization 6 Hile Konsolu Nasıl Açılır?

Civilization VI hileleri için öncelikle konsolu aktifleştirmeniz gerekiyor. Ne yazık ki konsolu doğrudan açamıyorsunuz. Ancak aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayarak hile kullanmak için konsolu aktifleştirebilirsiniz.

  • İlk olarak belgelerim içerisindeki ” Sid Meier’s Civilization VI ” klasörünü açın.
  • Bu klasör içerisindeki ” AppOptions.txt ” dosyasını bulun ve açın.
  • AppOptions metin dosyasında ” EnableDebugMenu ” satırını bulun ve yanındaki 0 rakamını 1 ile değiştirin.
  • Bunun yanı sıra ” CivilizationIV.ini ” isimli metin dosyasındaki CheatCode=0 satırını CheatCode=Chipotle olarak değiştirin.
  • Kaydedin ve oyunu yönetici olarak çalıştırın.

Yukarıdaki işlemleri sırasıyla yaptıysanız oyuna girdikten sonra Civilization 6 hileleri yazabilmek için ESC tuşunun altındaki ” é ” tuşuna basarak konsolu açabilirsiniz.

civilization vi hile konsolu nasil acilir

Sonuç

Civilization VI hileleri ve konsol komutları hakkında bildiğimiz her şeyi sizlerle paylaştık. Sizin bildiğiniz farklı hileler varsa yorumlar kısmından belirtmeyi unutmayın. Diğer oyunlar için paylaştığımız konsol komutlarına ve çok daha fazlasına oyun hileleri kategorisinden ulaşabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Stellaris Hileleri ve Konsol Komutları
Oyun Hileleri

Stellaris Hileleri ve Konsol Komutları

Paradox tarafından geliştirilen Stellaris, 2016 senesinde oyun dünyasına girdi. Uzayın derinliklerini keşfedebileceğiniz, medeniyetinizi yayabileceğiniz ve savaşlar yapabileceğiniz strateji oyunu olan Stellaris çok fazla oyuncu tarafından oynanıyor. Oyuncular bazı zorlu bölümleri
ETS 2 Hileleri
Oyun Hileleri

ETS 2 Hileleri

Euro Truck Simulator 2, tır sürme simülasyonunu en iyi ve keyifli bir şekilde sunuyor. Oyuna gelen güncellemeler ile geçmişten günümüze oldukça yol kat etti. Bazı oyuncu grupları oyunu hilesiz oynarken

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir