Mobil Oyunlar

Boom Beach Başlangıç Rehberi 2024

Boom Beach Başlangıç Rehberi

Supercell tarafından geliştirilen Boom Beach, mobil oyun dünyasına girdiği günden beri sevilerek oynanıyor. Oyun için paylaşılan güncellemelerle oyun çok daha keyifli hale getirildi. 2013 yılında çıkış yapan bir oyun olmasına rağmen halen daha milyonlarca oyuncuya sahip. Oyuna yeni başladıysanız Boom Beach başlangıç rehberi içerisinde sunduğumuz öneriler sayesinde çok hızlı bir şekilde gelişebilirsiniz.

Boom Beach Başlangıç Rehberi | 2024 Güncel

Boom Beach oyununa ilk girdiğinizde toplayabileceğiniz odun ve altın olmak üzere yalnızca iki kaynak bulunuyor. Bulunduğunuz ada içerisindeki ağaçları toplayarak odun elde edebilirsiniz. Odunları biriktirerek adadaki binaları bir üst seviyeye yükseltebilirsiniz. Bina seviyelerinizi yükselttiğinizde toplamanız gereken diğer kaynaklar da açılacaktır. Ayrıca aşağıda paylaşacağımız başlıklara dikkat ederek güçlenebilirsiniz.

Binaları Geliştirin

boom beach bina yukseltme

Oyun başındaki kaynakları verimli bir şekilde kullanarak binaları bir üst seviyeye yükseltin. İlk başta en önemli kaynak odun olduğu için sawmill’i yükseltmeye öncelik verin. Böylece çok daha hızlı odun elde edebilirsiniz. Dilerseniz belirli bir altın karşılığında ağaçları tek tek kesebilirsiniz ancak bu maliyetli olacağı için tavsiye etmiyoruz.

Haritayı Keşfedin

Başlangıç evresinde yapabileceğiniz en iyi şey haritayı genişletmek olacaktır. Dünya haritasını açtığınız zaman bazı yerlerin bulutlu olduğunu göreceksiniz. Bulutlu yerleri açabilmek için farklı miktarlarda altın harcamanız gerekiyor. Yüksek altın değerine sahip bölgeyi keşfederek çok daha değerli ganimetleri toplayabilirsiniz.

Düzenli Saldırılar Yapın

Dünya haritasında keşfettiğiniz bölgelere 20 saatte bir saldırılar yapabiliyorsunuz. Bu saldırıları hergün düzenli olarak yaparak çok fazla kaynak toplayabilirsiniz. Saldıracağınız bölgeyi önce keşfederek saldırı stratejisi oluşturabilirsiniz. Ardından bir miktar altın karşılığında o bölgeye saldırı yapabilirsiniz.

Yeni Binaları Yerleştirin

Boom Beach başlangıç rehberi içerisindeki en önemli yere geldik. Karargah seviyesini yükselttikten sonra yeni binalar açılacaktır. Yeni binaları adaya yerleştirerek farklı birimler elde edebilir, savunmanızı güçlendirebilir ve kaynaklarınızı korumaya alabilirsiniz. Yerleştireceğiniz binaların seviyelerini yüklseterek verimliliği arttırabilirsiniz.

Savaş Yeteneklerinizi Kullanın

Adanızı geliştirdikçe savaş esnasında kullanabileceğiniz yeteneklerin sayısı da artacaktır. İlk başlarda yalnızca roket atabileceğiniz için bu yeteneği doğru kullanmalısınız. Saldıracağınız bölgenin savunma birimlerini erkenden yok ederek orayı kolayca yağmalayabilirsiniz. Yok edeceğiniz her bina size yetenek kullanmanız için puan kazandıracaktır. Biriken puanlarınızı dikkatli kullanarak birim kaybını en aza indirebilirsiniz.

Hazırladığımız Boom Beach başlangıç rehberi ile oyunun erken aşamasında yapmanız gerekenleri sizlerle paylaştık. Gelişmeye başladıkça kendi stratejinize göre ilerleyebilirsiniz. Mobil oyunlar için hazırladığımız diğer bilgilendirici rehber içeriklere ilgili kategoriden ulaşabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir