Minecraft 4K Grafik Mod Paketi Yapıldı! (Hadilton)

Minecraft 4K Grafik Mod Paketi Yapıldı!

Minecraft, günümüzde hayatta kalma oyunu denildiği zaman akıllara gelen ilk oyunlardan birisidir. Sürekli olarak güncellenmeye devam eden Minecraft ilk çıktığı zamandan günümüze gelene kadar çok fazla değişikliğe uğradı. Oyuna gelen güncellemelerden ziyade oyuncuların oyun için geliştirdiği mod paketleri oyun içeriğini zenginleştirmekte. Son günlerde Hadilton nickli oyuncu tarafından tasarlanan Minecraft 4K grafik mod paketi ile herkesin ağzını açık bıraktı.

Minecraft 4K Grafik Mod Paketi Nedir?

Piyasada birbirinden farklı Minecraft grafik mod paketleri bulunuyor. Fakat bugüne kadar hiç böyle bir grafik paketi yapılmamıştı. Oyunun en sıkı hayranlarından olan Hadilton isimli oyuncu dört farklı mod paketini bir araya getirerek oyunu çok farklı bir boyuta taşıdı. Terra, Realistic Textures, Continuum 2.1 ve Physics Mod paketlerini birleştiren Hadilton, oyunu tam anlamıyla gerçekçi bir hale getirmiş diyebiliriz. YouTube üzerinden yayınladığı videoda ortaya çıkarttığı modu daha detaylı bir şekilde görebiliyoruz.

Yukarıdaki videoda bu grafik paketiyle ilgili her şey gösterilmiş. Tabi ki bizim dikkatimizi çeken şey ise gölgelendirme ve hammadelerin birbiriyle olan uyumu oldu. Ayırca RTX sayesinde ışık kırılmalarının da mükemmel uyumunu Hadilton Minecraft grafik paketiyle birlikte bir kez daha görmüş olduk. Sanki dünyada bir sokakta ve gerçek bir ormanda geziyormuş hissi veren mod paketi için çok yüksek donanımları içeren bilgisayara ihtiyaç olduğunu söylemeden geçmemek lazım.

Minecraft 4K Grafik Paketi Sistem Gereksinimleri

Bu denli kaliteli mod paketinin herhangi bir sorun yaratmadan ve takılmadan çalışabilmesi için gerekli sistem gereksinimleri ise çok yüksek. Bu mod paketi için Intel i9 10850 K @ 5.1 Ghz işlemci, 32 GB RAM ve NVIDIA RTX 3090 KP ekran kartına sahip bilgisayara ihtiyaç var. Çok uçuk bir sistem gereksinimi olduğunu kabul etmek lazım. Lakin oyunu bu kalitede oynamak için buna gerek var.

Ultra Modded 4096x POM/PBR – Super Realistic – 4K adındaki Minecraft 4K grafik mod paketi içerisinde yer alan dört farklı moda Curseforge ve Hodilton Patreon hesabından erişebilirsiniz. Ayrıca üst seviye bilgisayarınız yoksa denemenizi tavsiye etmiyoruz.